Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

SPAM @ Macedonia

Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3.906
3.924
www.iwmnetwork.com
Ок, ова со топ шопов и спамирањето оди више преку граница...

Морав да интервенирам еднаш по што одговорот беше:
[FONT=&quot]Zdravo Damjan[/FONT]

[FONT=&quot]Ova e slucajna baza na mailovi i sekako deka ne sakame da maltretirame nikogo.[/FONT]
[FONT=&quot]I sekako deka sekoj sto saka da ne bide del od ova baza za informacii ke go izbriseme od bazata.[/FONT]
[FONT=&quot]Ke Ve zamolime samo da ni ja napisete adresata na koja vi pristigna mailot (ovaa od koja ni prakate mail ne e vo bazata), za da mozeme da go izbriseme.[/FONT]

[FONT=&quot]Izvinete sto vi precevme.

[/FONT]
Тогаш, на мое изненадување повторно стигна е-маил на адресата која тие божем ја отстранијата од "СЛУЧАЈНАТА" база на маилови (!!!!) и повторно пишав да ми ја отстранат адресата и добив одговор од истото лице:
Zdravo Damjan

Izvini za toa sto ste dobile uste ednas spam. Po dogovorot adresata bese izbrisana i navistina ne mi e jasno sto se slucuva.
Sakam nesto da vi objasnam, eden cas potrosiv prebaruvajki ja bazata i mail kako X li nesto slicno so nastavka X, Damjan Arsovski, Arsovski, Damjan, nisto takvo ne postoi vo ova baza na mailovi.

Ke te zamolam da napravis replay na mailot sto si go dobil za da vidam od koja adresa e .
Poinaku neznam kako da najdam nacin da ne stigaat mailovi.

Pozdrav


Ок, сега следат неколку мои мисли:
1. Каква е таа случајна база на маилови и кој ја направил?
2. Што убаво си дефинира човекот дека е СПАМ:
Izvini za toa sto ste dobile uste ednas spam.
3. Како ме убедува дека е-маил адресата од која што сум пратил дека не била СПАМ-ирана? Па зар јас луд човек сум!?
4. Како се прави "replay" на е-маил??
5. Колку е голема таа "база на маилови" кога типов пребарувал еден час!?
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
И мене исто така ми стигна таков и-меил. Незнам и јас стварно од каде им е таа база. Никогаш досега не сум отворил веб страна или слично од Топ Шоп. Од каде сето ова незнам :s
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Mailovite stigaat koga nekoj drug ke go pise tvojot e-mail vo top-shop. A edno prashanje, kako ti pratile na tebe mail a go nemaat vo bazata
 

D

Администратор
31 март 2007
3.906
3.924
www.iwmnetwork.com
Mailovite stigaat koga nekoj drug ke go pise tvojot e-mail vo top-shop. A edno prashanje, kako ti pratile na tebe mail a go nemaat vo bazata

Човекот јасно кажува дека постои дата база од маилови на која се испраќани е-маилови.
И јас го прашувам истото:
3. Како ме убедува дека е-маил адресата од која што сум пратил дека не била СПАМ-ирана? Па зар јас луд човек сум!?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.967
Членови
35.345
Огласи
2.934
Најнов член
bojan.donev
На врв Дно