1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совети за склопување на конфигурација

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од ApMakegoH, 10 Февруари 2014.

 1. ApMakegoH

  ApMakegoH
  Intern

  2
  0
  23 Јануари 2014
  Компоненти кои ги имам купено
  1.Процесор : Intel Pentium G3220
  2.Рам меморија : Patriot 4 GB
  3.Тврд диск Western Digital Blue 1 TB

  вкупно 150 евра

  Компоненти кои треба да ги купам

  Монитор ?

  Напојување seasonic 520 gb 60 евра (дали вреди ова напојување за тие пари,планирам да го земам од БГ)

  матична ?

  Куќиште - ќе го користам старото

  Графичка ? Бидејќи сум лимитиран со средствата мислам дека работа ќе ми заврши и гр на процесорот и онака само дота играм

  до 300 евра

  Едитирано од модератор, за подобра читливост.
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  Нема потреба да купуваш од BG ништо. Еве што ти треба...

  Maтична - B85M-D3H Мебиус - 3760.

  Напојување - Antec Neo Eco 450C (Seasonic e) Мебиус - 3850.

  LCD - LG 21.5" LS22B350TS IPS панел - Мебиус - 9100.

  Све е од Мебиус, за да не се маткаш по продавници, бидејќи само таму има Seasonic напојувања, од таа класа.

  И да, доземи уште една меморија од 4GB со остатокот од парите.
   

Сподели

Вчитување...