1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совети / Mислења за Hardware / Software

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од gamer-eddie, 27 ноември 2018.

 1. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  тего те
  Башка видете го каналов , типов има порно од ретро технологија
  кај ме подсети со dfi lanparty uv light
  RETRO Hardware
   

  Прикачени датотеки:

  На toplel и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,930
  2,890
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Na nejze sum delkal far cry 3kata so sve na high ! Toa e kvalitet od grafika i kuleri.
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  341
  276
  14 Јануари 2016
  Машко
  Mnogu ubava graficka od 6ta na amd imase na reklama5 , powercolor 6990, bese haos, mnogu ubav dizaj imaat.Ubava kolekcija imas drugar!
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  за свое време ненормална беше, на ниски резолуции во sli ја тераа Crysis на све до даска
  само мојата ми срика, па после ја купив Ultra-та од тебе
  сеуште си цепа , малце како да умира ама важно си работи :)
   
 5. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  имаше тука на форумов еден дечак шиткаше gtx 690
  искрено што е до мене еден од ако не и најубавиот дизајн на референтна графичка сто сум го видел некад
   
 6. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  712
  514
  29 Март 2011
  Црните мх400 една Tornado со пасивен кулер една оем/црвената Nvidia Gf8400gs/Сината со активен кулер Nvidia Gf9400gt/сината си пасивен кулер ATI Radeon 9250 IMG_20190405_001112.jpeg

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Costigan_Jr и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 7. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,828
  3,874
  5 Јули 2013
  Dankeschön!
  Тешко ми паѓа кога го гледам каналов.
  Radeon 9500 ми остана неостварена желба...се отклучуваше во 9700. Се изначитав за неа во списанија :)
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Последна промена: 7 Април 2019
 9. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 10. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,930
  2,890
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Пред 2 години го правев овоа , и ги шиткав ко алва таквите конзоли .
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 12. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 13. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Последна промена: 26 Април 2019
  На Dave1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 15. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  На PC_GAMER и b.a им се допаѓа ова.
 16. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter

  View: https://www.youtube.com/watch?v=ET6wcjhVWz8

  -Што е до мене лесно е да се копира
  -Aј да видам каков gore & ai ке стават
  -Hе ми се верува да стават асален destruction бидејки не е замислена така играта (типичен corridor shooter)
  -Интересно ке биде да се игра со физиката повеќе, ама не во класична смисла. Замисли контрола на експлозијата како патува низ тесен и широк простор различно. Во зависност од метакот (калибар брзина маса) низ што поминува (буши)
  -Full body awareness , да се гледа цело тело кога гледаме и да се гледа оштетувањето на оделото , дупки од меткови , длабнатинки , па и отворени рани органи каде ке се долови она дека благодарение на оделото ние сеуште сме живи ала Crysis
  -Најбитното за мене како мераклија на оружја, сакам да гледам aftermath тела партали од све од околина МОРА да стојат неограничено. Телата МОРА да имаат трајни рани/оштетувања. Телата на ванземљаните мора да се распаѓаат за да се разликуваат од телата на луѓето. Мора да летаат парченца екстремитети мозоци органи очи вилици пример Soldier of Fortune , Shadow Warrior 2 .. у кратки црти видете го каналов Random Madness
  Дајте уште некоја идеја што би сакале да ја видите во модерниве игри Особено во FPS игриве
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 17. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  803
  1,305
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
Слични теми
 1. angelce
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,426
 2. Alek24
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,527
 3. sdarko
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,863
 4. Astraion
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  771
Вчитување...

Сподели

Вчитување...