1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совети / Mислења за Hardware / Software

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од gamer-eddie, 27 ноември 2018.

 1. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 2. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 3. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Не сме EU :)
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  еве нешто интересно од подрум
  На чудово можеше скоро све да се тера
  agp , pcie х16 gen1, pci бирај што графичка ти одговара и ке ти работи под полна искористеност
  Чипсетот беше и сеуште е мрднато способен dual north chip
  Има ddr1 ddr2 , sata 1 sata 2, ide, socket 939 , socket am2, usb, ps2 seriska, paralelna порта, 7kanal audio
  Аааах златни времиња на технологија за разлика од овие денешниве
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 4 Април 2019
  toshex, krema и на b.a им се допаѓа ова.
 6. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Чим нема LED, џабе :)
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  142
  416
  9 Август 2010
  Многу интересна плоча и графички карти, браво! Сите се исправни?
   
  На toshex и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 8. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  nvidia-ta 6800 ultra ми цркна :(
  иначе другото све си цепа :)
  Пациент сум за ретро технологија , ти текнува ли на ова чудо
   

  Прикачени датотеки:

  На toshex и b.a им се допаѓа ова.
 9. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  142
  416
  9 Август 2010
  Yep, 7950gx2. Стварно добра колекција имаш.
   
  На toshex и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 10. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  ептен најфала брат :)
  оваа си работи само ептен загрева
  иначе од графички во моментов имам
  voodoo 1
  9700pro
  6800 ultra
  x850xt platinum edition
  x1950xtx
  7950gx2
  8800 ultra
  hd4890
  gtx 285 matrix
  hd5870
  gtx 580 classified 3gb
  gtx 760 striker
  hd7970 matrix
  r9 390x
  gtx 980ti matrix
  +bonus
  & ageia physx картица 128mb :)
   

  Прикачени датотеки:

  На Costigan_Jr, goce03, zipi123 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  142
  416
  9 Август 2010
  Ageia physx, кои времиња. Јас се мислев да зимам тогаш Ageia картичка, среќа излегоа нови драјвери на Nvidia и немав потреба.
  8800ultra беше закон. Ја немаш 9800gx2! Таа излезе мислам брзо после 8000 серија и беше нешто подобра од ултра. Барем така ја рекламираа како што се сеќавам.
   
  Последна промена: 4 Април 2019
  На toshex и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,673
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова е некој видео ацелератор? Не ми е познато. :)
   
  На toshex и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 13. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  9800gtx другарче ја имаше, на времето во државна болница работеше и ја мававме Crysis Warhead таму lol
  Oн ја имаше и gtx 295 и gtx 275
  A на времето кај што работев гејмав на 5800 ultra , брат кога ке загрееше не се слушаше луѓе што ти зборат. Ептен беше гласна
   
  Costigan_Jr, toshex и на b.a им се допаѓа ова.
 14. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  495
  447
  14 Јануари 2016
  Машко
  epten imas dobra kolekcija na graficki pogotovo x1950xtx i gtx 285 matrix.
  Epten rare graficki, rabotele ne rabotele zasluzuvaat mesto na polica
  Btw starite karti na amd imaat 10x bojle dizaj od nvidia
   
  На toshex и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 15. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  за копање accelerator :)
  eве убаво видце за нејзе

  View: https://www.youtube.com/watch?v=bT7tV_d9l3A

  Ако сакате може да се собереме да испомкнеме ретро хардвер од подруми од нафталин
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 16. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  142
  416
  9 Август 2010
  Правосмукалка! Малку се останати што работат заради тоа прегревање. 9800pro имаше подобри перформанси во DX9, јас ја имам 9600pro.
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 17. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  еве како за тебе :)
   

  Прикачени датотеки:

  Costigan_Jr, toshex и на zipi123 им се допаѓа ова.
 18. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  исто и ја ја имав 9600 ама xt
  после ја шитнав и ми беше ептен мерак да си ја имам 9700 pro
   
  На Lazarko и b.a им се допаѓа ова.
 19. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  495
  447
  14 Јануари 2016
  Машко
  ekstra e grafickata, ke pocnam da kopam i jas vakvi,makar ne rabotele
  Gledam golemo bakarno telo, ne se stedelo na materijal i dizajn
   
  b.a, toshex и на gamer-eddie им се допаѓа ова.
 20. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  giphy.gif
   
  На b.a и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 21. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  на времето оваа беше refresh ама имаше gddr4 мислам дека беше една од првите
  yup све е бакар, дигитален vrm, sexy дизајн ..
  само можеле да изберат подобар избор на output порти
   
  На zipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  495
  447
  14 Јануари 2016
  Машко
  Site ovie graficki niz vremeto ti se kupuvani novi ili? gi imas zimano kolku za kolekcija :D
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 23. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  На b.a и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 24. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  @gamer-eddie те молам една фотка од 9700pro, x850xt pe и x1950xtx, кога ќе можеш. Ако не изумиш :)
  9700Pro ми беше графичка од соништата.
  Си купив и јас една GTX280 онака за на полица да ми стои пред мене. И таа ми беше посакувана графичка, заедно со 9800GX2.
  Имав и 8800Ultra, но ја упропастив, грееше доста и и го модификував ладењето при што на CNC го утнаа..итн. Небитно. Битно ја немам веќе :/
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 25. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  931
  1,521
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Повеќето не
  Бидејки искрено колку и да се палам на технологија не сакам да горам премногу пари на нејзе
  Најчесто ми се купени неколку години (година/две) одкога ке искочат , ама има и такви каде што одма сум фрлил пари
  Чекам да искочи и да видам како ке се покажат, па после пола год некаде ги купувам на ново (веќе ако ги купувам на ново)
  На пример ја имав и 4870х2 и за џабе бидејки никад не го ставиа plx чипот во функција. 4870 не ја купив одма бидејки тоа 512mb рам ми беше некако многу малце и таман си почекав и си ја земав со 1gb верзијата, па после ја шитнав и си ја земав 4890. Ја заборавив да ја допишам во списокот, ја иам и 6970 леј која канта е тоа. Им се заеба производствениот процес и мораа да ја извадат на стар нод и се укакаа. Едвај 5-10 фрејма побрза беше од 5870ката (е нејзе ја купив одма). Ја имав и 280х toxic , gtx7800 многу убав дизајн има..
   
  На zipi123 и b.a им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. angelce
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,560
 2. psyside
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  857
 3. Astraion
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  884
 4. Христијан П.
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  657
 5. The_EvilLord
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  677
Вчитување...

Сподели

Вчитување...