1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совет за wireless in-ear headphones

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Justice for All, 12 Јули 2017.

 1. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  194
  116
  10 Септември 2010
  Машко
  Сакам да си купам вакви слушалки па сакав да прашам дали некој има искуства па да сподели.
  Ќе нарачувам од САД пошто ќе иде роднина на посета па да искористам. :D

  Разгледувам неколку модели:
  1. BeatsX - Најубави (по мене) и најскапи = 150$
  2. Jaybird Freedom F5 - Скапи, а имаат маани. = 100$
  3. Anker SoundBuds Slim - Буџет избор, читав луѓе се жалат од батеријата = 21$
  Слободно препорачајте и вон ова што е понудено погоре. Ова е само она што јас успеав да го најдам и ми изгледаше привлечно.
   
 2. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,131
  1,279
  25 ноември 2014
 3. Dace23432

  Dace23432
  Gaining Experience

  215
  109
  25 Август 2016
  Машко
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cakii

  cakii
  On your way to fame

  404
  734
  23 Февруари 2011
  Не се разбирам многу за слушалки, јас скоро ги земав овие и искрено сум многу задоволен :)
   
  На draganamon и Justice for All им се допаѓа ова.
 5. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  373
  290
  12 ноември 2013
  Јас имам Anker SoundBuds Slim. За тие пари се предобри. Искрено прв пат слушам дека се жалел некој за батеријата. Јас пред да ги купувам ги фалеа во секој аспект во reviews.

  Ги користев во теретана само, 3 пати неделно кога трчав. Ги пунев на 2 недели. Грубо 4-5 саати play time.

  Доаѓаат со неколку пара гумички.
  upload_2017-7-12_22-21-9.png

  Другите верувам дека се подобар избор, ама ако не ти се фрлаат пари иди со овие.
   
  На Justice for All и Oktar им се допаѓа ова.
 6. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  571
  1,325
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  Ne se tvoive slim. Tvoite se debelite, i ja gi imam tie. Baterijata drzi 6 saati konstatno pusteni.
   
 7. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  373
  290
  12 ноември 2013
  Се извинувам не знаев 2 модели дека има. Јас за 15 евра ги начекав мислам дебеливе.
   
 8. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  194
  116
  10 Септември 2010
  Машко
  Дечки фала на одговорите.
  Негативни мислења за батеријата читав во мислењата на сајтот на амазон. Се надевам дека ќе бидат добри пошто мислам дека тие ми се фаворитот за сега.
   
 9. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  281
  367
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  За што се одлучи ?
  Почнав да барам и јас, па ме интересира дали купи и како си задоволен.
   
 10. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  194
  116
  10 Септември 2010
  Машко
  Anker SoundBuds Slim зедов. Батеријата ја немам тестирано. Со моето темпо на користење држи два дена. Задоволен сум. За тие пари се супер.

  Инаку, треба да знаеш дека на десната страна имаат контроли и таа страна натежнува повеќе. Може да се среди тоа со штипче што доаѓа во пакет со слушалките а и не е некој проблем и без тоа, ама пак, да знаеш. Друга замерка немам.
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vlatkok2

  vlatkok2
  Intern

  1
  0
  5 Август 2016
  Машко
  A bate kako naraca od Amazon? Mene na sve mi vika deka ne moze da se isporaca na mojava adresa u SK. :(
   
 12. krema

  krema
  Professor

  6,772
  6,402
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе порачаш на адреса кај некој твој близок во германија или слично, и он ќе ти го донесе vo MK :)
   
 13. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  194
  116
  10 Септември 2010
  Машко
  Ко што ти кажа дечкото погоре. Братучетка моја од Америка идеше на посета па искористив прилика.
   
 14. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,389
  3,735
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
Слични теми
 1. gkolevski
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,153
 2. Steff_Maja
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  664
 3. spiritBreaker
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  346
 4. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  472
 5. igor_igor
  Одговори:
  44
  Прегледи:
  2,574
Вчитување...

Сподели

Вчитување...