1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совет За Трансфер На Пари

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Fatal1ty_, 28 Декември 2011.

 1. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  509
  327
  28 ноември 2014
  Машко
  Не може, за жал. Прашав прееска.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 2. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  999
  618
  3 Јули 2007
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Ова сега и јас го сретнав по препорака на луѓе од Западна Европа за брзо праќање на пари (појма немаат со какви проблеми се среќаваме ние). Изгледа е легитимно, го користел некој? Има начин да се поврзе со Пејпал (за примање)? Затоа што некои фирми не сакаат да праќаат на непознати сервиси.
   
  Последна промена: 26 Септември 2019
 4. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
  PaySend е легит сервис, користен многу од сериозни компании кои работат со фрееленсери. Ги исплаќаат директно на дебитна картичка.

  До пред 6/7 месеци, колку што знам за регистрација односно за трансфер мораше да си приватно лице. Сега можеби не е така. Во секој случај, без грижи. Мене ме имаат исплатено 2 пати од Израел.

  пс: Се регистрирав, изглеа смее и за физички лица. Пополнуваш информации и една верификација треба со лична карта. Ваљда тоа е тоа. Ако сака некој ќе испробаме меѓу себе :)
   
 5. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  334
  264
  13 Март 2017
  Машко
  Еве, дополнително за PaySend. Додале опција за трансфер без потреба да податоци - инсталирајте апликацијата и само преку телефонските броеви. Жално е што сервисов не е раширен, одличен е.

  [​IMG]
   
  DonFrozex, Маша и на olikomerc им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...