1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Совет За Трансфер На Пари

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Fatal1ty_, 28 Декември 2011.

1. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

509
    327
    28 ноември 2014
    Машко
    Не може, за жал. Прашав прееска.

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

На krema му/ѝ се допаѓа ова.
  2. HocusPocus

HocusPocus
    On your way to fame

999
    618
    3 Јули 2007
  3. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,385
    11,588
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    ^ Ова сега и јас го сретнав по препорака на луѓе од Западна Европа за брзо праќање на пари (појма немаат со какви проблеми се среќаваме ние). Изгледа е легитимно, го користел некој? Има начин да се поврзе со Пејпал (за примање)? Затоа што некои фирми не сакаат да праќаат на непознати сервиси.

Последна промена: 26 Септември 2019
  4. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

334
    264
    13 Март 2017
    Машко
    PaySend е легит сервис, користен многу од сериозни компании кои работат со фрееленсери. Ги исплаќаат директно на дебитна картичка.

До пред 6/7 месеци, колку што знам за регистрација односно за трансфер мораше да си приватно лице. Сега можеби не е така. Во секој случај, без грижи. Мене ме имаат исплатено 2 пати од Израел.

пс: Се регистрирав, изглеа смее и за физички лица. Пополнуваш информации и една верификација треба со лична карта. Ваљда тоа е тоа. Ако сака некој ќе испробаме меѓу себе :)

5. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

334
    264
    13 Март 2017
    Машко
    Еве, дополнително за PaySend. Додале опција за трансфер без потреба да податоци - инсталирајте апликацијата и само преку телефонските броеви. Жално е што сервисов не е раширен, одличен е.

DonFrozex, Маша и на olikomerc им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...