1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совет за половна графичка

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од claus, 22 Мај 2020.

 1. claus

  claus
  Intern

  25
  24
  13 Април 2020
  Машко
  Kingston A400 120GB
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  11,002
  10,536
  24 Јуни 2009
  Машко
  sorry @claus, со здравје да си го арчиш.
   
 3. claus

  claus
  Intern

  25
  24
  13 Април 2020
  Машко
  А зашто? Лоши се тие Leven?
  Фала btw
   
 4. krema

  krema
  Professor

  11,002
  10,536
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не бе, таман работа.
  Понов бренд е од Kingston.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. claus

  claus
  Intern

  25
  24
  13 Април 2020
  Машко
  Се мислев да земам 240гб, ама штом издржувам веќе 7 8 години без проблем со хард диск од 160гб, не ми е потребно уопште, и така само windows и програми ќе инсталирам на ссд.
   
 6. krema

  krema
  Professor

  11,002
  10,536
  24 Јуни 2009
  Машко
  Чим издржуваш ич не му се секирај.
   
  На DaVoRkNe и claus им се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,948
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  Зашто не Gigabyte?
   
 8. claus

  claus
  Intern

  25
  24
  13 Април 2020
  Машко
  Не истражував многу околу ССД. Татко ми и еден другар користат ваков ССД и се е океј, така да немав потреба. А и сега разгледав gigabyte доста поскапи се, и да сум истражувал најверојатно пак ќе го земев истиов kingston.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. spanska

  spanska
  Gaining Experience

  55
  60
  18 Јули 2019
  Машко
  Не се замарај за тие пари сите се исти
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,948
  4,212
  1 Септември 2011
  Машко
  100 ден ти е разлика од Кингстон и Гигабајт.
   
 11. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  205
  15 ноември 2015
  Машко
  Јави му се на @gOJDO . Незнам зашто се замараш воопшто со Реклама 5 при проверен член.
  Ептен ако тој нема, па тогаш да бараш по огласи.
   
 12. claus

  claus
  Intern

  25
  24
  13 Април 2020
  Машко
  Во контакт сум веќе и со Гојдо и со Пане. Периодот пред 4-5 дена не бев воопшто запознаен со луѓево на форумов и со самиот форум. Сега не ми паѓа на памет од реклама 5 да купам од непознат.
   
  На Rukfash и Ile bocev им се допаѓа ова.
 13. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  205
  15 ноември 2015
  Машко
  И јас прво тука гледам, па ако не најдам тогаш одам по огласи.
  Инаку еве и јас да се понудам ако не најдеш напојување имам стар компјутер Core 2 duo кој е со водено ладење и во кој имав доста инвестирано на времето. Но се расипа графичката, односно почна да покажува артефакти и така ми стои веќе 2 години.

  Може за мали пари да се среди, ама при јак лаптопи и таблет дома тешко дека ќе седнеме веќе.
  На него му купив ново квалитетно напојување со ознака 80 за 4500 денари и водено ладење околу 8000 денари. Сите делови ги има.
  Па ако ти е потребно можам да ти го дадам целиот компјутер за евтино.
  Напојувањето, а веројатно и други делови може да искористиш.
  Баш деновиве мислев да го сликам и огласам тука. Верувам дека на некој ќе му се најде, бидејќи напојувањето, дисковите, куќиштето и денес вредат а мене така ми стои дома.
   
 14. claus

  claus
  Intern

  25
  24
  13 Април 2020
  Машко
  Купив напојување веќе, другото огласи па ќе разгледам што како.
   
  На Ile bocev му/ѝ се допаѓа ова.
 15. claus

  claus
  Intern

  25
  24
  13 Април 2020
  Машко
  viktorijano, GGTT1 и на Tenny им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...