• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Совет за микрофон за аудио чат

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Sancho Sanchez

Gaining Experience
12 октомври 2016
156
181
Може некој да ми препорача едноставен но квалитетен жичан микрофон со или без слушалки за разговор на скајп и телеграм?

Немам некои аудиофилски захтеви, ама прекиснато ми е што по неколку години им пукаат жиците и почнуваат да сецкаат при поместување.

Како пример за квалитетен производ од кој сум задоволен се два пара слушалки Sennheiser MX300 и MX400 што ги имам од пред 10 години:

1618953160283.png

Ги купив некаде по 15-20 евра и оттогаш ги користам секој ден по 2-3 саати и сеуште работат безпрекорно како првиот ден.

Сакам да земам и 2-3 микрофона со сличен квалитет кои ќе ме служат беспрекорно и ќе заборавам кога сум ги купил.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,716
Мислења
849,274
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно