• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Совет за лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AlexanderNesh

Intern
21 јануари 2021
5
0

Dimson

Intern
14 ноември 2018
35
26
Скопје
аха, намената ми е за онлајн учење и нормално во слободно време игри
Medium-High на повеќето игри.
Јас лично не би земал лаптоп што се рекламира како gaming лаптоп а да има само 256gb storage. 512gb минимум.
Може да надогради има уште еден м.2 слот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

AlexanderNesh

Intern
21 јануари 2021
5
0
Значи во споредба со асусот и во квалитет и конфигурација е многу подобар пошто разлика во цената е 1000 денари моментално
 

Dimson

Intern
14 ноември 2018
35
26
Скопје
Значи во споредба со асусот и во квалитет и конфигурација е многу подобар пошто разлика во цената е 1000 денари моментално
Асусот има понов процесор но сепак е послаб а и графичката е послаба.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

AlexanderNesh

Intern
21 јануари 2021
5
0
Асерот го нема на залиха се продаде останува асусот мислење за него?
 

Dimson

Intern
14 ноември 2018
35
26
Скопје
Асерот го нема на залиха се продаде останува асусот мислење за него?
За онлајн учење и работа е топ ама за игри има многу полоша графичка во однос на Асерот. Со таа графичка 720p гејминг на поновиве игри на low . Е-спорт игрите од типот LoL, Dota 2, Rocket league, CS:GO ќе може 1080p 60 fps. Ако не ти е итно почекај. Во моментов цените се за никаде а и слаба е општо залихата на лаптопите и деловите за компјутери.
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,245
1,465
Образец за посвојување на гејмерите кај дилерите на графички, за да можат да играат Cyberpunk...
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
843
906
Има една стара босанска:
"Od ASUSa samo ROG bajo moj"

Се друго, освен Зен, не би го ни погледнал, а не купил. Пијан кинез у 3та смена како да го правел.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

AlexanderNesh

Intern
21 јануари 2021
5
0
Ох маки ништо најубо најубо да си почекам поубо време ко така ке крпиме со стариот лаптоп уште малце
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,081
Мислења
838,011
Членови
28,994
Најнов член
backA
На врв Дно