1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совет за евтин PC микрофон

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од dzunko, 16 ноември 2019.

 1. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Ми треба евтин микрофон за ПЦ , буџет 10-15 евра . Траба да биди на 3,5мм приклучок , не на УСБ. Читав пофалби на нет за Gembird mic-d-03
  Anhoch PC Market Online - Microphone MIC-D-03 Desktop Black w/Tripod
  Дали некој го има и дали вреди за цената ако може да сподели .Интересно дека истиот под друго име го најдов на aliexp. за поевтина цена
  Online-Shop Professionelle Kondensator Mikrofon Kit Mikrofon Für Computer Handheld Megaphon günstige revers trommel mikrofone recorder PC computer | Aliexpress Mobil
   
  Последна промена: 16 ноември 2019
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,313
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  некој тука продаваше провери у темата за продажба. 250 ден беше

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На dzunko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Знам го прочитав Natec е микрофонот , можеби и тој би бил добар. Ама тој што го продава познато ни е на сите ( јас сум го контактирал неколку пати ) не праќа карго .На врата дома треба да одиш кај него ☺ . А јас од БТ ако тргнам за К. Вода -СК ќе ми излезе како AKG да сум купил. Сепак фала за предлогот
   
  На Вајкинг и toshex им се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,985
  4,223
  28 oктомври 2008
  Premium computers држи вакви ефтини микрофончиња и врши испорака по принцип плати на врата.
  Lenovo Desktop Microphone
   
  На dzunko и krema им се допаѓа ова.
 5. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  60
  51
  11 Април 2018
  Nantec микрофонот е лудило . верувај . До врата немаш наплаќање ако порачаш директно од анхошч .
   
  На dzunko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  954
  1,128
  9 Јуни 2015
  Машко
  upload_2019-11-17_11-24-40.png
   
  farkizz, Banjifiko и на dzunko им се допаѓа ова.
 7. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  60
  51
  11 Април 2018
  Вчера за 600 стотки не ми наплатија денар... Микрофонот + кабел .
   
  На Вајкинг и dzunko им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...