1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совет за држач за монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Goran995, 27 Февруари 2020.

 1. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  294
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Бидејќи моделот на монитор што го сакав, ASUS VG249Q го нема на залиха во МКД и во Солун, се одлучив за неговата алтернатива ASUS VP249QGR , кој е тотално истиот панел, но различен дизајн на постољето кое му е фиксно и има само tilt.

  Па така, барам помош да одлучам што да земам од овие два држача за биро. Првиот е класично постоље, вториот е држач, не е monitor arm (не сакам такво).

  :: Logilink Monitor Desk Stand for 13''-32'' monitor BP0044 - Visionstudio.gr

  :: Arctic Monitor arm for 13''-43/49'' monitors Z1 (Gen 3) - Visionstudio.gr

  Во Анхоч го имаат ова, но некако ми изгледа подобра опција Arctic Monitor.

  Anhoch PC Market Online - Monitor Desktop Stand Sbox LCD-351/1 for 1 Monitor

  Највеќе се мислам да не се клати мониторот на вторава опција (дека е на стега) додека куцам. Бирото ми е поприлично робусно и стабилно.
   
  Последна промена: 27 Февруари 2020
 2. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  562
  526
  20 ноември 2013
  Машко
  Слично имав но за 2 монитора, нема да видиш клатење :)

  VIVO
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  294
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Ова е слично/исто на Sbox-от од Анхоч. Стабилно беше викаш? Не дека лупам јас на биро, ама ајде...
   
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,220
  1,871
  13 Јануари 2014
  Машко
  Ако мислиш дека ќе ти врши работа вакво нешто, имам едно кое го користев месец дена и одтогаш стои во кутија. Пиши ми ПП, ќе се договориме за цена :)
   
 5. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  294
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Искрено, го пикирав овој, a и секако ќе пазарувам од истава продавница монитор...

  :: Arctic Monitor arm for 13''-43/49'' monitors Z1 Pro (Gen 3) - Visionstudio.gr
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 6. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  562
  526
  20 ноември 2013
  Машко
  немаше гајле и тоа со 2 х 24"
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...