Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Совет за апгрејд на конфигурација

Aowek

On your way to fame
14 април 2012
1.062
923
Здраво,

Размислувам некое време за да ја апгрејднам сегашнава конфигурација.

MB - Asus Z-370 Prime A
CPU - i7 8700k
Ram - 16GB Gskill TridentZ
PSU - G2 CM 650w

Размислувам за следниве делови

1677151763462.png

Што мислите?
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
560
440
Земи од претходна генерација матична плоча зошто се горе доле поевтини за 2000-4000 денари.
Или доплати таа сума за подобра матична плоча од претходната генерација зошто не ти е потребно најдобрата матична плоча или воопшто некоја матична плоча од новата генерација за тој процесор. За 3000 денари гледам вакво нешто што беше пред неколку години 30000 денари

Само направи „Flash“ на „Bios“ за да покрене од новите процесори.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.357
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно