1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совет во врска со купување телефон од ВИП

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Justice for All, 14 Декември 2016.

 1. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Во ВИП ми нудат да го продолжам договорот со 2000 ден. бонус за телефон. Дали вреди да се купи телефон од кај нив со тој бонус од 2000 зошто телефоните им се доста скапи ми се чини па дури и со попустот од 2000 денари пак се поскапи отколку во мобиларница.

  Иначе ми требаше телефон за татко ми па си мислев можеби да му купам некој со Windows Mobile, како постабилни ми се гледаат барем во тој low/mid range. Дали е тоа добра идеа?

  Да додадам дека тој не гледа од блиску па интерфејсот на Windows Mobile мислам дека повеќе би му одговарал пошто ми се чини дека се е поголемо и попрегледно.
   
  Последна промена: 14 Декември 2016
 2. simplicitas_

  simplicitas_
  Gaining Experience

  56
  52
  20 oктомври 2015
  Машко
  Мислам дека и со тој попуст е поскапо во споредба со мобилара
   
 3. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,218
  1,269
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  ма така ќе си го отплатиш телефонот многу повеќе, јас пред месец дена продолжував договор, без телефон, месечната претплата ми е пониска одколку да земев телефон. телефонче такво ќе најдеш за 3-4000мкд и мирна ти глава.
   
 4. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Samsung Galaxy J3 (2016) со попуст ми иде 7499.
  Во Ледиком е 9200.
  Во Мобеликс 8990.
  Значи 1500 денари ќар во Мобеликс, барем за овој телефон.

  Дај препорачајте кој телефон да го земам. Не сум користел Windows Mobile. Дали е подобар од Андроид за некој што не гледа од блиску? Плус гледам дека има win10 и за постари модели, а поефтиниве андроиди се најчесто на 5.0.
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,101
  26,790
  4 Септември 2008
  J3 е ок за базична употреба не очекувај чуда. Ако сакаш да осетиш некој бенефит треба да доплатиш.
   
 6. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  3,145
  2 Септември 2012
  Машко
  Продолжи си договор (ако си задоволен од Вип), земи си го телефончето за 7,500 денари, имаш 2 години гаранција, за разлика од мобилариве по 1 година. :)
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,402
  3,734
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  А зашто не земеш Lenovo Vibe K5 ? Јас пред 2 дена земав 2 такви и супер се . Само што на мене ми е на рати секој месец по 250ден да го отплаќам еден телефон плус Mobile L тарифата наполоа 350 ден првата година .
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Па не очекувам ништо посебно, за татко ми го земам. Колку за вибер е телефонот.
  Може и да го земам. И тој е во игра.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...