1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совет во врска со графичка?

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од genius, 7 Август 2008.

 1. genius

  genius
  Gaining Experience

  357
  235
  6 ноември 2007
  ajde da go slusnam vasete mislenje znaci se mislam pomedju geforce 8600gt,8600gts,ati radeon hd 3650 i hd 3850.Sto preporacuvate do 8000 denari
   
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Ништо не вреди за 8000, додај 2000 и земи HD4850, или пак одземи 3000 и земи ја мојата Asus 8600GTS што ја шиткам:p:))
   
 3. bulletproof

  bulletproof
  Intern

  227
  3
  26 ноември 2008
  BI ti preporacal 8800 gts (po moznost od xfx haha) :D
   
 4. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  174
  27 ноември 2008
  Машко
  За тој буџет што го имаш би ти препорачал Nvidia Geforce 9800gt:bravo:
   
 5. BSOD

  BSOD
  Intern

  709
  46
  5 Јуни 2008
  Radeon HD4830 = 100 евра
   
 6. bulletproof

  bulletproof
  Intern

  227
  3
  26 ноември 2008
  9800 gt e najbolje resenie, eve da go ispravam mojot predhoden post za 8800 gts zaso koga ja vidof cenata ovde ...
   
 7. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  174
  27 ноември 2008
  Машко
  Ama geneus ne ni spomna za sto ke ja koristis.Ako e za gejming togas najdobro ti e Nvidia GeForce 9800GT 512 DDR3 7455den(Od Anhoch)
  a ako e i za gejming i za drugi raboti kako na pr.Photoshop i kompjuterska grafika togas Nvidia GeForce 9600GT 1GB DDR3 8095(isto od Anhoch)
  Ako kupuvas gejming graficka da ne go gledas video ramot,da gledas kolku e brazinata na grafickiot procesor.
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,080
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Што ви е луѓе темава е стара 4 месеци до сега човекот си купил 3 графички:pop:
   
 9. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  174
  27 ноември 2008
  Машко
  3600 i 3800 serijata na ATI graficki ne e dobra vo odnos na ova sto ti go preporacuvame nie.Ako veke bi imal nad 10 000den bi idel na 4850.
   
 10. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Алооооо слепци, читајте го човеков.....
   
 11. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008
  ЗНали имаш подобри картички од што си замислувал за тие пари.
  9800гт од нвидиа или 4830 од ати.
  Која и да земеш не згрешуваш, зависи на лагер како има, ама би ти препорачал да ја најдеш 4830.
   
 12. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  :))

  Абе не гледате, или се правите дека не гледате ? :D


  И повторно постирања..
   
 13. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008
  Епа тоа е ќе ја ресуректне некој темата, па после испади правиме.
   
 14. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Па кога тој што ја отворил темата не кажува дали го решил проблемот, модераторите не можат да ја затворат истата.
  Добро би било да има некој reminder кој на пример после еден месец ќе дава репорт доколку темата не е затворена. Само има и теми кој не треба да се затвораат.. па јбг :Dosadno:
   

Сподели

Вчитување...