1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

СОВЕТ, Semos или Alexandria

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Tina, 8 Март 2008.

 1. Tina

  Tina
  Intern

  11
  0
  3 Март 2008
  Веќе видов на другите форуми дека се зборува за вакви курсеви, но мене ме интересира каде да е подобар графичкиот колеџ во Semos или во Alexandria, мислам за предавања и за вработување
  т.е. кој повеќе се цени
   
 2. delaqua

  delaqua
  Intern

  17
  0
  11 Јули 2007
  dobar post i mene me interesira istovo
   
 3. montezuma

  montezuma
  Intern

  40
  3
  7 ноември 2007
  Машко
  momentalno jas sum vo semos zavisi od toa sto baras toa treba i da izberes

  :)
   
 4. Voya

  Voya
  Intern

  96
  8
  11 Април 2008
  Jas sum vo alexandria web design, programata e odlicna. Kolegite od graficki isto taka se falat.

  Kako sto znam, za graficki mozes da polagas cetiri ispiti, i voedno da soberes 4 sertifikati.

  -Adobe Photoshop
  -Adobe Illustrator
  -Adobe In-Design
  -Adobe Acrobat

  Instruktorite po graficki se prva liga, nema promasaj.

  PS: Jas razbrav deka Semos dobile zabrana za testiranje i voedno izdavanje sertifikati, ali ne znam kolku e tocno ova :)
   
 5. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Za pogolema preglednost @Tina, mozhesh da postavish anketa na temava.
   
 6. Voya

  Voya
  Intern

  96
  8
  11 Април 2008
  Ah, da dodadam i update na cenata za u alexandria;

  Znaci se studira po akademska programa, od vreme traenje :

  1 Oktomvri - 15 Juli (2000 Euro Cost )

  Predavanjeto ti e od ponedelnik do petok, start 08:30 do 13:00.

  Ne sum siguren koja bese tocno cenata na Adobe CS3 ispitite, ali e okolu 200$ za eden, ako go padnes, pak si go plakas:LOL:

  Ne mora da se polagaat, ali nosat sertifikati. Ako gi zemes site sertifikati predvideni od Akademskata programa, dobivas diploma so zvanje : Profesionalen Graficki Dizajner:D
   
Слични теми
 1. PsyShadow
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  8,325
 2. M@RKO
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  7,281
 3. todorovtony
  Одговори:
  66
  Прегледи:
  9,024
 4. NIKIHACK
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  3,552
 5. m1st3r.0
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  3,251
Вчитување...

Сподели

Вчитување...