1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совет При Избор На Dvd

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од boro1, 5 Јануари 2012.

 1. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко
  Најпрвин поздрав до сите членови, Ви посакувам се најдобро во новата година и среќни празници :kiss:

  Сакам да си земам surround 7.1 за телевизорот, ќе го користам повеќе за филмови отколку за музика. Ако може предлог за двд со surround и bluray со surround. Нема некој строг лимит за цена, но 20-30 максимум. По можност панасоник :)
   
 2. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Nemoj panasonic ako zimas zemi LG ili Samsung
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,134
  26,809
  4 Септември 2008
  Чекај малце, не те разбрав....бараш Блуреј плеер или? само сараунд?
   
 4. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко
  Сакам предлог за обичен сараунд ( значи двд и 5.1 сараунд ) и предлог за блу реј ( блу реј плеер и 5.1 сараунд )... домашно кино.
  Ако не е многу голема разликата во цена меѓу блу реј и обично, тогаш блу реј ке земам..

  http://amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=32414&id=84&l=3&q=&SupplierArticleID=&Action=
  такво нешто
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,134
  26,809
  4 Септември 2008
  1. Што ќе гледаш на тој блу реј плеер? каде ќе купуваш оргинали?
  2. 20-30 евра? тоа е премалце...за 5.1 сараунд под 3000 не наоѓаш како најниска цена.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,707
  2,314
  14 Декември 2010
  Машко
  Мислам дека сакаше да каже 20000-30000 ден. :D
   
 7. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  А оти наместо Блу реј плеер (мртва технологија уште од самиот старт) не си земеш HTPC медиа центар? :suprised:
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Zemi si WDTV Live i nekoj saraund do kaj 15.000 so opticki vlez i si zavrsil rabota se drugo ti e zaludno. Pobaraj ima edna tema koa trebase ja da kupuvam saraund diskutiravme okolu toa
   
 9. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко
 10. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Јас би Western Digital TV и некои добри 5.1 звучници.
   
 11. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ресивер 5.1 Pioneer (ZEC) 13.500
  Subwoofer Јаmo (210) (ZEC) 9000
  Centar Jamo E5 (Tehnomarket) 1999
  Предни+задни Jamo E5 (tehnomarket) 8000

  32.500

  Ако е тоа многу, сабвуферот остави го а предните и задните замени ги со Eltax звучници исто од ZEC кои се данско производство и звучат доста солидно, ако пак не остануваат пари за ДВД замени го и сабвуферот за Eltax.

  Како и да вртиш пак ќе звучи многу подобро него било кое LG или Самсунг или што ја знам.

  Тоа ти е мој совет.
   
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Се извинувам ради дуплиот пост И М Нуб.

  A да не спомнувам дека за малце повеќе пари добиваш ресивер со оптички влезови, HDMI и еден куп други работи.

  Ова е ресиверот за кој зборам
  PIONEER VSX-420

  [​IMG]
  [​IMG]
   

Сподели

Вчитување...