• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобар одговор Совет при избор на caddy

Статус
Оваа тема е решена! Одете до решението…
  • Ја почнал/а темата
6 декември 2019
34
16
Ве молам предложете квалитетно 12.7mm високо caddy. Подготвен сум да и да порачам од али/ибеј, бидејќи не ми е потребно итно.
Во caddy-то би стоело SSD кое (повремено) ќе се користи како примарен диск. Свесен сум дека ќе сум ограничен на SATA II брзини.

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
226
199
Скопје
Незнам на што мислиш под поимот квалитетно, caddy како caddy :D Иначе провери во Премиум Компјутери имаш, моето од таму си го земав, дури и ми дозволија со се лаптоп да идам и да проверам дали пасира пошто имаа само 9.5инчен caddy а лаптопот ми е 9инчен.

Пробав и ССД-то во кадито и се најнормално си работеше со SATA II брзина, али го отворив лаптопот и одма ги сменив местата со ХДД-то за добиам SATAIII брзина, би ти препорачал и ти истото да го направиш доколку си во можност.

Повели и линк: SATA SSD HDD Caddy 12.7mm for Laptop

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
845
909
Имаш во Анхоч и комплет со надворешна кутија за DVD, ако некад ти затреба.

rubik

Gaining Experience
20 јули 2018
37
57
Caddy си е caddy, од алиекспрес ако порачаш 250 денари, од анхоч дупло. Имам порачано од али, еве го 2 години си врши работа, нема проблем. Ако ти се чека месец дена, порачај си од алиекспрес, истите беа и во анхоч.

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,033
717
Caddy си е caddy, од алиекспрес ако порачаш 250 денари, од анхоч дупло. Имам порачано од али, еве го 2 години си врши работа, нема проблем. Ако ти се чека месец дена, порачај си од алиекспрес, истите беа и во анхоч.
околу 100-120 ден се на али

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
213
166
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
исти ти се сите само цените ти се различни ако ти се чека месец и кусур од али нарацај си ама подобро овде земи си иако се поскапи и од него не може да бутираш

Статус

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,123
Мислења
838,827
Членови
29,033
Најнов член