• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобар одговор Совет при избор на caddy

Статус
Оваа тема е решена! Одете до решението…
  • Ја почнал/а темата
  • #1
6 декември 2019
28
10
Ве молам предложете квалитетно 12.7mm високо caddy. Подготвен сум да и да порачам од али/ибеј, бидејќи не ми е потребно итно.
Во caddy-то би стоело SSD кое (повремено) ќе се користи како примарен диск. Свесен сум дека ќе сум ограничен на SATA II брзини.
 
Оваа тема е решена! Одете до решението…

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
221
188
Скопје
Незнам на што мислиш под поимот квалитетно, caddy како caddy :D Иначе провери во Премиум Компјутери имаш, моето од таму си го земав, дури и ми дозволија со се лаптоп да идам и да проверам дали пасира пошто имаа само 9.5инчен caddy а лаптопот ми е 9инчен.

Пробав и ССД-то во кадито и се најнормално си работеше со SATA II брзина, али го отворив лаптопот и одма ги сменив местата со ХДД-то за добиам SATAIII брзина, би ти препорачал и ти истото да го направиш доколку си во можност.

Повели и линк: SATA SSD HDD Caddy 12.7mm for Laptop
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
843
906
Имаш во Анхоч и комплет со надворешна кутија за DVD, ако некад ти затреба.
 

rubik

Gaining Experience
20 јули 2018
37
57
Caddy си е caddy, од алиекспрес ако порачаш 250 денари, од анхоч дупло. Имам порачано од али, еве го 2 години си врши работа, нема проблем. Ако ти се чека месец дена, порачај си од алиекспрес, истите беа и во анхоч.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,032
716
Caddy си е caddy, од алиекспрес ако порачаш 250 денари, од анхоч дупло. Имам порачано од али, еве го 2 години си врши работа, нема проблем. Ако ти се чека месец дена, порачај си од алиекспрес, истите беа и во анхоч.
околу 100-120 ден се на али
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
213
166
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
исти ти се сите само цените ти се различни ако ти се чека месец и кусур од али нарацај си ама подобро овде земи си иако се поскапи и од него не може да бутираш
 
Статус
Оваа тема е решена! Одете до решението…

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,037
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно