1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Совет околу избор на ТВ

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од igor_xxxx, 22 Август 2012.

1. igor_xxxx

igor_xxxx
    Practice makes perfect

1,230
    1,290
    10 Септември 2010
    Едно прашање за тие што се повеќе упатени во ТВ технологиите и моделите, јас одкако земав Панасоник плазма пред некоја година ништо не сум видел друго.

Роднини мои сакаат да земат ефтино телевизорче од Т-хоме на рати па ме прашуваат за совет.Буџетот е максимум докај 750ден рата на 48месеци и мој фаворит во тој ранг би бил Panasonic TX-L32E5E поради тоа што е IPS панел и е Панасоник.

Ваше мислење дали некој од поефтините модели повеќе се исплати или за таа цена тој е најдобриот панел?

2. psyside

psyside
    Rising Star

25,122
    25,435
    4 Септември 2008
    Веќе си го избрал најдобриот модел :D

На igor_xxxx му/ѝ се допаѓа ова.
  3. igor_xxxx

igor_xxxx
    Practice makes perfect

1,230
    1,290
    10 Септември 2010
    Чисто back-up опција, како втор избор од поефтините имаш некоја идеа, ако се одлучат за поголем екран а да не е Панасоников?

Мене ниеден не ми прави посебно ќеиф освен него али за секој случај.

4. psyside

psyside
    Rising Star

25,122
    25,435
    4 Септември 2008
    Не би знаел да ти кажам, читав едно 30 страни на AVS форумот за TX серијата (одамна беше) и сите скоро беа презадоволни, така што мојата радозналост заврши бидејќи најдобв тв кој ги задоволува сите мои критериуми и ужива висок рејтинг кај фанатиците за LCD на форумот AVS.

Мислам дека LG прави исто така доста добри LCD TV.

На igor_xxxx му/ѝ се допаѓа ова.
  5. igor_xxxx

igor_xxxx
    Practice makes perfect

1,230
    1,290
    10 Септември 2010
    Фала, дадена е моја препорака за Панасоникот.

На psyside му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...