1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Совет: GTX 980 4GB vs GTX 1060 6GB

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од cgfreak, 24 Јуни 2019.

 1. cgfreak

  cgfreak
  Gaining Experience

  277
  285
  1 oктомври 2010
  CG Artist
 2. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,003
  1,245
  9 Јуни 2015
  Машко
  јас лично би одел со 1060 затоа што е понова, поефикасна, ама сепак KFA2 не е некој бренд што ми влева верба.. такада тежок избор.
  некоја 3та опција немаш ?
   
  На cgfreak му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,841
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  1060 помала потрошувачка исти перфоманси.
   
 4. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  634
  387
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  1060ka hiljadu posto
   
 5. cgfreak

  cgfreak
  Gaining Experience

  277
  285
  1 oктомври 2010
  CG Artist
  Нема, само тоа е на маса :)
   
 6. toplel

  toplel
  On your way to fame

  597
  680
  18 Август 2016
  Машко
  KFA2 е името под кое GALAX ги продаваат графичките во Европа заради некоја причина. Имаат солиден дизајн.

  @cgfreak оди со KFA2 1660 аку имаш опција зошто цената е скоро иста со 1060.
   
 7. cgfreak

  cgfreak
  Gaining Experience

  277
  285
  1 oктомври 2010
  CG Artist
  Користени се графичките што ги спомнав, така да има доста разлика во цена со оглед на тоа дека 1660 е релативно нова графичка... Фала на совет :)
   
 8. toplel

  toplel
  On your way to fame

  597
  680
  18 Август 2016
  Машко
  Тогаш дефинитивно оди со 1060. Подобар избор е од секој аспект.
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1060
   
  На cgfreak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cgfreak

  cgfreak
  Gaining Experience

  277
  285
  1 oктомври 2010
  CG Artist
  Фала на совети, одиме со 1060ка.
  Искрено брендот прв пар го видов, ама не прочитав воопшто лоши работи по нет, така да добри сме :)
   
 11. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,003
  1,245
  9 Јуни 2015
  Машко
  GALAX порано беше GALAXY, често менување на бренд не е на арно
   
 12. cgfreak

  cgfreak
  Gaining Experience

  277
  285
  1 oктомври 2010
  CG Artist
  Па не знам што точно им се случува со фирмата, ама од перформансот на картите луѓе се фалат, дури и во однос на оверклок и температури, не налетав на некој downside за било што, плус доста популарни и продавани во САД со години наназад.
  (читав ова пред да нарачам заради истите сомнежи, не се тешам сега :))

  Ќе пробаме, па ќе кажуваме ;)
   
Слични теми
 1. gremlin

  Продадено POV Geforce GTX 1060 6GB

  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,205
 2. zipi123
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,033
 3. MasteR_#0
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,489
 4. Lokvan
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,225
Вчитување...

Сподели

Вчитување...