• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Southwest Airlines ovozmozhuvaat satelitski internet za vreme na letot

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
DALLAS, Jan. 23 /PRNewswire-FirstCall/ -- Southwest Airlines will be the first US carrier to test satellite-delivered broadband Internet access on multiple aircraft. With this innovation, Southwest Customers with a wi-fi enabled device will have full access to the Internet including e-mail, music, shopping, and virtual private networks (VPN) via a high-speed connection. Southwest Airlines is partnering with Southern California-based Row 44 and hopes to begin testing Internet capabilities on four aircraft this summer.

Povekje
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
А бе супер си е тоа, само штета што е далеку од нас. Немаме којзнае каков развиен авиосообраќај и малку патуваме со авион. А во САД кадешто луѓето секојдневно летаат од еден во друг град секако дека овозможувањето на сателитски интернет е добра новост. :bravo:
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,523
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Ќе биде и кај нас за 500 години
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно