• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

South Park со епизода за Facebook

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Да народе како што читате, вечерва излегува епизодата на South Park наменета за Facebook. Еве за што се работи:
Стен и Кајл поминаа низ многу работи во сите епизоди на south park, но тоа не значи ништо кога Стен нема да го прифати Кајл за другар на Facebook. Кајл станува пријател со погрешна личност и сите пријатели го напушаат, очаен бара помош од единствениот човек кој секогаш е тука за него.
Епизодата е насловена You have 0 Friends.

------------------------------------------
Мој осврт.
Да се надеваме дека добро ќе ги исмеат facebook и сите луѓе кој залудно го губат времето таму.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
хехе редно време беше и за ова да направат.
 

MusicFreak

Gaining Experience
18 јуни 2009
927
76
Според клипчето (трејлерот) видов дека ќе биди многу интересно, одвај чекам да излези на торенти :)
 

MusicFreak

Gaining Experience
18 јуни 2009
927
76
Ќе го има во живо? Јас мислев дека само на comedy central ќе биди.
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
686
432
Премиерата ќе биде на comedy central, ама одма по премиерата за некој саат ја ставаат и на страната southparkstudios.com

Се утепав од барање (буквално, гугл, форуми, мсн..) и негде на најдов лајв стрим за комеди сентрал
Очекувано беше да го реметат фејсбук, конечно. :)

BTW еве ви и сликии за тие шо неможат да го најдат клипот


Епизодава е една од подобрите саут парк епизоди од СИТЕ сезони
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Сега ја гледав епизодата. Дефинитивно една од најреалните епизоди, луѓето навистина се губат седејќи на различните глупости кој ги има таму.
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
686
432
ја преведувам епизодава, до пола сум. До утре ќе бидам готов и утре ќе им пишам на попознатите портали да напишат статија за епизодава и фејсбук. Оти дефинитивно треба сите да ја изгледаат епизодава, без разлика дали се фанови на саут парк или не, дали имаат профил на фејсбук или не :)
 

WhiteDeath

Intern
2 јуни 2008
117
1
Ништо посебно од епизода. Не е епска како епизодата за WoW. Ова епизода е чистоколку да се направи епизода мада ова требаше одамна да ја направат, малце каснат. Но подобро некогаш него никогаш.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Ништо посебно од епизода. Не е епска како епизодата за WoW. Ова епизода е чистоколку да се направи епизода мада ова требаше одамна да ја направат, малце каснат. Но подобро некогаш него никогаш.
Не сум ја гледал оваа, ама не знам дали може да се направи подобра од Wow епизодата.:LOL:
 

bobson

Gaining Experience
29 јануари 2009
803
438
Orgrimmar
bobson's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X | BeQuiet! DRP4
Motherboard
ASUS Prime X470 Pro
Storage
970 Evo Plus 500Gb, 850 Pro 256Gb, WD5000AAVS, WD10EZEX
PSU
Antec HCG850M
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x8Gb @ 3600 Mhz
Video card
Gigabyte GeForce® GTX 1070 8GB G1
Case
Deepcool Tesseract White
Mouse
Logitech G502 | QCK+
Keyboard
Ripjaws KM570 RGB MX Brown
Audio
Realtek® S1220A | Sennheiser GSP300
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro
Ја гледав вчера, ама бидејќи имам изгледано се на се 3-4 епизоди неможам да оценам каква е, сепак интересно :)
 

MusicFreak

Gaining Experience
18 јуни 2009
927
76
Дека не се мери со епизодата за WoW да, ама сепак и оваа е интересна.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,436
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно