• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sourcefire ја одби понудата на Barracuda Networks

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk
Производителот на IDS системот SNORT, Sourcefire, ја одби понудата од 186 милиони долари (или 94 милиони фунти) понудена од страна на Barracuda Networks за нивно преземање.

Одборот на Sourcefire тврдат дека Barracuda со ваквата понуда ($7.50 по акција) ја потценуваат вредноста на нивната компанија.

Повеќе: http://www.vnunet.com/crn/news/2217926/sourcefire-rebuffs-barracuda

:rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,575
Мислења
823,706
Членови
28,077
Најнов член
Brlebrle
На врв Дно