1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Soundtracks in Games

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Astro, 14 Септември 2017.

 1. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  44
  24
  3 oктомври 2014
  Машко
  На elrusius му/ѝ се допаѓа ова.
 2. elrusius

  elrusius
  Gaining Experience

  31
  57
  26 Декември 2014
  Машко
  Не само саундтрек, самата игра е предобра!
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  409
  328
  4 oктомври 2011
  Машко
 4. Nostradamus

  Nostradamus
  Intern

  37
  36
  23 Мај 2017
  Машко
  Студент / Software Engineer
  Чудно, никој не ја спомна Need for Speed Most Wanted и Hot Pursuit 2 (Тхе Оригинал). Реално доста добар соундтрак.   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 5. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
 6. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  488
  348
  26 Март 2016
  Машко

  View: https://www.youtube.com/watch?v=gXUcwprvldc&t=178s


  Неспоредливо најдобриот оригинален сандтрак што некогаш сум го слушнал. И од кецот и од двојката (тројката е срање во секој поглед за мене). Го тргнав на .flac и дома на монитори го пуштам. Се ежам секој пат.

  Најчист пример за тоа како да ја зајакниш хорор атмосферата преку музика. Моментот кога ќе влезат акустичните гитари мелодија и арпеж длаките на мадињата ми се исправуваат.
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  55
  48
  5 Февруари 2019
  Машко
  Играл некој Sleeping Dogs? Е тоа беше саундтрак за метал/рок фанови :) Топ игра и си открив некои нови бендови кои уште ги слушам :)
   
 8. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  228
  127
  23 Февруари 2017
  Машко
  Spodeli shto bendovi :) jas seuste slusam muzikata na doom (2016) isto taka neznam dali se vazi ova od league of legends sho imaat izmislen bend Pentakill

  Испратено преку фиксен
   
  На Anungunrama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  649
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
 10. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  322
  427
  3 Јануари 2019
  Машко
  На VerGer му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Intern

  57
  31
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,464
  1,153
  2 Јануари 2012
  Машко
 13. Multipass

  Multipass
  Gaining Experience

  161
  291
  1 ноември 2015
  Машко
  Cuphead има многу добар soundtrack. :)

   
  На WeiWuWei и VerGer им се допаѓа ова.
 14. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  55
  48
  5 Февруари 2019
  Машко
  The Parlor Mob, Gem and the Deadheads, им се навратив на Opeth и не прекинав да ги слушам од тогаш ради играва :) Фул листата:

  Soundtrack
   
Слични теми
 1. Fiasco
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,499
 2. Tunee
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  964
 3. Bozoo
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,826
 4. Sm0k3y25
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,630
 5. dejan_str
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  1,000
Вчитување...

Сподели

Вчитување...