1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Soundtracks in Games

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Astro, 14 Септември 2017.

 1. Astro

  Astro
  Guru

  5,998
  8,015
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Момци, ај да ве видам што обожавате од гејминг саунд траки:

  Јас ќе почнам со нешто ретро: Emperor: Battle for Dune


  Да направиме листа на најдобри траки. Пукајте.
   
  JensenInterceptor, goce03, l1d0v1c и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  518
  345
  11 Февруари 2016
  Машко
 3. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  609
  1,160
  10 Март 2011
  Машко
  Designer
  Можеби малце off-topic пошто Астро наведе да се направи листа од најдобрите траки, али дефинитивно за мене еден од најдобрите саундтраци (целосно земен), бидејки играта немаше да биде таков хорор како што е да не беше музиката во позадина.  On-topic: Мислам без ова листата нема да ја личи :)

   
  На Costigan_Jr и Astro им се допаѓа ова.
 4. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  95
  64
  25 Март 2017
  Машко
 5. Astro

  Astro
  Guru

  5,998
  8,015
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Една од најдобрите:

   
  На MasteR_#0 и omegaRED им се допаѓа ова.
 6. Astro

  Astro
  Guru

  5,998
  8,015
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 7. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  909
  61
  18 Јуни 2009
  Оваа е најјаката :)
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  884
  1,284
  6 ноември 2007
 9. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  97
  56
  13 Јануари 2018
  Rider on the storm underground 2.
  Fire with fire, fifa 11/dirt 3
   
 10. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  458
  397
  12 ноември 2013
  На Abovelife и Sharlovski им се допаѓа ова.
 11. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,890
  3,902
  5 Јули 2013
  Кој бе тие најјаки биле, оваа е најјаката :))


  Да не речам оваа
   
  Последна промена: 25 Август 2018
  На psyside и goce03 им се допаѓа ова.
 12. Roncic

  Roncic
  On your way to fame

  632
  680
  7 Јули 2012
  Машко

  Од чичко Bill Brown - Shepard's flute .
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  860
  1,440
  20 Јануари 2015
  Машко
  CIV IV - Baba Yetu прв Soundtrack за игра кој има добиено Греми награда. Заслужено ;)
   
 14. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  866
  2,169
  12 oктомври 2014
  Машко
 15. Alex77

  Alex77
  Intern

  1
  0
  16 Јануари 2016
  Машко
 16. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,662
  2,222
  14 Декември 2010
  Машко


  ^Во склоп на последново, да не ги редам и нив преголем ќе испадне постот, побарајте soundtrack и од новите Wolfenstein игри (The New Order па наваму) исто Mick Gordon е композитор, типот предобро знае да долови одредена атмосфера во точно погодено време, кој ја играл Doom знае :D
   
  На psyside и Astro им се допаѓа ова.
 17. Gorthok

  Gorthok
  Intern

  1
  1
  17 oктомври 2015
  Машко
  Age of Mythology
  OST :

  Мислам дека е одлично склопен целиот саундтрак, незнам колку од тоа е поради носталгија.

  Need For Speed Underground 2
  Paul Van Dyk / Cirrus - Nothing but you :

  Освен горенаведената песна би истакнал уште неколку:
  Felix the Housecat - Rocket Ride,
  Queens of the Stone Age - In My Head,
  Unwritten Law - Celebration Song,

  Hotline Miami
  M.O.O.N - Crystals:

  Све што е од групата M.O.O.N во овој саундтрак е одлично, има music kit на CSGO со песниве што одма го купив кога го видов :)

  Honorable Mentions
  Portal 2 - Want You Gone,
  Bastion - Zia's Theme,
  Diablo 2 - Tristram Village Theme,
  Dwarf Fortress - Fortress Mode Theme,
   
  Последна промена: 31 oктомври 2018
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  54
  57
  5 Јули 2015
  Машко


  Едно од подобрите која шо сум ја слушнал ово последно време
   
  На UponAtime и RagingDemon им се допаѓа ова.
 19. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  615
  523
  28 Јануари 2014
  Машко
 20. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  54
  57
  5 Јули 2015
  Машко


  уште една од Метро серијалот. Кој ја играл знае шо атмосфера има :D
   
  На UponAtime му/ѝ се допаѓа ова.
 21. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  5
  3
  20 Декември 2018
  Машко
 22. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  5
  3
  20 Декември 2018
  Машко
 23. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  488
  302
  11 ноември 2015
  Машко
 24. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  78
  63
  21 oктомври 2014
  Машко
  На PandaBomber му/ѝ се допаѓа ова.
 25. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  361
  452
  13 Јуни 2012
  Машко
  Persona 5
  Ако треба една песна да се одбере нека биде оваа, на последен boss fight иде музикава
  View: https://www.youtube.com/watch?v=jaIo82uT0qs&index=3&list=PLMKITO3NWZzxeCqfALL3ALbiU8BT9HNDi&t=0s


  Whims of fate

  View: https://www.youtube.com/watch?v=uA0nSkSxA3E&index=4&list=PLMKITO3NWZzxeCqfALL3ALbiU8BT9HNDi&t=0s


  Intro песна која е кратка ама за видеово продолжува во loop

  View: https://www.youtube.com/watch?v=ATcKBMYYSJs&index=5&list=PLMKITO3NWZzxeCqfALL3ALbiU8BT9HNDi&t=0s


  И да не ги ставам сите други, пошто немам фаворит, сите фанови на P5 си ги сакаат сите песни :)
   
  На ForcefieldDown му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Fiasco
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,424
 2. Tunee
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  913
 3. DzafeR

  MMORPG games

  DzafeR, 1 Август 2010, Во форумот: PC
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  944
 4. Fiasco
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  848
 5. Phenomen
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  463
Вчитување...

Сподели

Вчитување...