1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Состав по мкд јазик

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Daniel15, 24 ноември 2010.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Daniel15

  Daniel15
  Intern

  40
  8
  25 Септември 2010
  Машко
  Ке може ли некој да ми даде некаков состав по македонски јазик на тема:

  1.Јазикот е најголемо духовно богатство на еден народ.

  2.Комуникацијата - најзначаен фактор за меѓусебно разбирање помеѓу луѓето.

  3.Јазикот е најмоќното орудие на народната литература.

  Ми треба за во Среда ( 01.12.2010 :eek:brazovan:
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,560
  25,682
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  1. Не форматирај текст без потреба.
  2.Колку плаќаш за состав.
  3.Дали можда ова ви личи образовна установа а ние професори?
   
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,585
  3,529
  11 Декември 2008
  Машко
 4. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
 5. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Претерувате со овие теми на ИТ форум.

  Ајде еве јас се нафаќам, 500 денари од страница.
  Колку страници треба? Одбери си тема.
   
 6. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Па не сум ни јас од вчера... мочам да ти напишам и испринтам со 5 ка фонт спремно за препишување..600 денари страна..
   
 7. ки4ма

  ки4ма
  Intern

  234
  17
  21 Февруари 2008
  Машко
  Ја имам семинарска на таа тема ако сакаш да ти ја шитнам
   
 8. Daniel15

  Daniel15
  Intern

  40
  8
  25 Септември 2010
  Машко
  Па не е работата за тоа колку плаќам туку ако некој има нешш да даде да напишам а ако е за плаќање тогаш знам еден што пишува 100 ден од страна, :D
   
 9. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,478
  1,090
  8 Декември 2009
  Ова е како шо знам ја IT форум, незнам како ние сеа треба да ти помогнеме. Како прво задачите се за тебе и за твоите сокласници, како можат сите да напишат, можеш и ти. Шо ќе го губиш времето овде со барање некој да ти напише, ќе седнеш ќе го прашаш професорот што отприлика треба да има на писмената, и ќе седнеш ќе почепкаш по нет ако треба, ако не ќе прелисташ некоја книга, малце ќе бидеш креативен и ете ти го составот.
   
 10. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  @Cika
  он сака на готово... ама на готово безпари никој недава.. и јас имам домашно по информатика што незнам како да го напишам.. и што е најтрагично ке треба да го презентирам пред 3 или 4 професори.. па не барам помош од форум... помош ке побарам доколку некожам да најдам некоја апликација со која би направил дел од тој проект...но за теми за писмена... треба да сум ептен мрзлив да направам еден состав..
   
 11. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,478
  1,090
  8 Декември 2009
  Подобро да питаш него да скиташ, али не да питаш за нешо шо го знаеш.
   
 12. Petkovsky

  Petkovsky
  Intern

  323
  31
  7 Декември 2009
  Абе до сега ке го завршеше составот.
   
 13. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Понудите се дадени, а темава е далеку од непотребна.

  Можете да продолжите со приватни пораки за натамошно пазарење .

  Темава ја затворам.
   
Слични теми
 1. DARK3R
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  5,557
 2. Busav
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,967
 3. dimitars
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,098
 4. martin_gj
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,444
 5. alekcackko
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  4,562
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...