• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Соодветна замена за ASRock K7S8XE

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Значи ова е работата имам матична плоча асрок K7S8XE. Поради мали проблеми со АГП слотот, сакам да ја заменам со некоја понова. Ве молам за предлог бидејќи не ме бива нешто многу во овој оддел :D.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Aко сакаш да ги имаш истите компоненти што си ги имал на таа матична, ти ја препорачувам Asus A7V600 - X. Има socket А, DDR400, AGP 8x, 5 или 6 PCI слотови и ред други shits.

More info here...

Сепак, не знам дали оваа е понова, но ако не сакаш да фрлаш пари на нови компоненти, оваа би ти одговарала. Истата и јас ја користам и ниту еднаш немала проблем, никогаш немала потреба за на сервис и работи супер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,825
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно