1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Sony Z2

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Rac58, 9 Јануари 2019.

 1. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  510
  457
  27 oктомври 2016
  Значи овој што е на проценка сега е давен во течности дури му била гаранцијата после не, минус промена на батеријата: Проценка 1000 денари. :)

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,786
  9,483
  15 Јануари 2011
  Машко
  13500 денари!
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  403
  315
  11 Декември 2009
  Читаш дека е променет два пати со нов
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,079
  3,418
  7 ноември 2014
  Машко
  Моделот е стар 5 години, сопственикот го користел конкретниот телефон 2,5 години. Батеријата веќе ќе почне да откажува, водоотпорноста не постои по толку долг период, а заглавен на Android 6.0 официјален софтвер.

  Мислам дека проценка од 5,000 денари е максимумот, подобро е на старо да се земе средна класа телефон од пред 2 години отколку премиум класа пред 5 години за повисока цена.
   
 5. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  244
  163
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Николче, знаеш ли да читаш, и прочитаното да го разбереш. Ајде прочитај што сум напишал, па белким ќе разбереш.


  Испратено од FIG-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На Јас сум желка му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. theBOSS
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,415
 2. sumi
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,468
Вчитување...

Сподели

Вчитување...