1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Sony XD150

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од AleksandarBR8, 4 ноември 2015.

 1. AleksandarBR8

  AleksandarBR8
  Gaining Experience

  147
  139
  8 Февруари 2015
  Машко
  Изолација
  Здраво дечки, дали некој има некакво искуство со овие слушалки? на изглед изгледаат многу убаво изработени а се за ефтини пари бидејќи беа едни од нај ефтините на сони на пазарот кај нас :cool:
   
 2. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,434
  3,156
  24 Септември 2012
  Рачунај само дека овие се ON EAR слушалки, значи стојат врз увото. Мали се перниците.

  Чисто да не мислиш дека се фул сајз слушалки од сликиве.
   
  На AleksandarBR8 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AleksandarBR8

  AleksandarBR8
  Gaining Experience

  147
  139
  8 Февруари 2015
  Машко
  Изолација
  Дали мислиш за тие пари дека се екстра? коштаат 1099денари мислам така нешто
   
 4. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,434
  3,156
  24 Септември 2012
  Каде виде цени?

  Не сум ги пробал, не знам.
   
 5. AleksandarBR8

  AleksandarBR8
  Gaining Experience

  147
  139
  8 Февруари 2015
  Машко
  Изолација
  Ги има во сони и во нептун кај нас таму видов цени
   
 6. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,028
  1,541
  25 Јануари 2008
  Машко
  Ги слушнав во амц пред извесен период.Ништо посебно, добро за 1000ка не може и да се очкува нешто што ќе се одвојува од конkуренција.Мој совет заобиколи ги додај уште 1000 за akg 512 ili senheiser hd201
   
 7. AleksandarBR8

  AleksandarBR8
  Gaining Experience

  147
  139
  8 Февруари 2015
  Машко
  Изолација
  imam jas apple earbuds, prekrasen zvuk vadat spored mene, ali mi treba slusalkj so pernicinja dosta stavam plastiki vo usi, i zatoa bi gi zemal, a ne bi dodaval 1000 poveke bidejki ne mi treba max quality sound :p
   
 8. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Абе епл иарбадс за добар звук, не заебвај. Земи си Shure se846 http://www.earphonesolutions.com/shure-se846.html и си завршил со слушалки во живот
   
 9. AleksandarBR8

  AleksandarBR8
  Gaining Experience

  147
  139
  8 Февруари 2015
  Машко
  Изолација
  sto ubava cena... kolata na komsijava e tolku ne zaebavaj haha
   
  На mdeni и vlavot им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...