• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sony Walkman

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Sony, компанијата која го измисли вокменот и која подоцна експериментираше со дискмен, сега се обидува повторно да ја заживее производната линија Walkman. Ова е обид Sony да се врати на пазарот за трета генерација музички направи ( првата користи касета, втората ЦД, а третата Flesh/Hard drive) откако беше прегазен од Apple.Новиот модел на Walkman има високо квалитетен видео плејбек со 30 фрејмови во секунда, подржува Mpeg 4, AVC Baseline формати, 2.0 инчен QVGA LCD екран и е достапен во црна, бела, сребрена и розова боја. Димензиите се: должина 4.3 сантиметри, височина 8.9 сантиметри и ширина од 1 сантиметар.Има два модели со разлика во интерната меморија - 4 и 8 GB.
Софтверот е неверојатно лесен за користење. Не мора да се водите по CD, може едноставно да го приклучите преку USB кабел на вашиот компјутер и да се движите низ фолдерите. Слики, музика и видеа можете да организирате како вие сакате со влечење и пуштање во избраниот фолдер. Кога ќе сакате да ги гледате или слушате, тоа ќе биде многу лесно бидејќи структурата на фолдерите е одлична и можете да ги групирате според наслов, изведувач, година, албум и слично.

IDIVIDI
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,711
Мислења
849,196
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно