• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

sony w125

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,284
28,588
kalco.ru
decki ima li t.e dali e mozno ovaa digitalka da ja povrzam so pc i da ja koristam kako webcam.Probav i moze preku Tv karticka,ali me interesira dali ima nekoja programa za ova
P.S neam TVkarticka:(
pozz do site
 
M

Mr.Alien

Гостин
1. Купи Тв картичка. Ако не, види под 2.
2. На придружното ЦД провери каков софтвер имаш. Можеби има нешто што би ти завршило работа.
3. Да видиме што ќе кажат дечките кои се занимаваат со видео монтажа, кепчање и сл, дали има некоја опција за да ја корстиш како web камера.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
најчесто дигиталните апарати не се предвидени да се користат како веб камери, има некој модели од ниска класа што ја подржуваат таа опција, но за другите мораш да имаш видео влез или за твојов модел HD влез на компјутерот, значи ти треба тв картичка и ако се одлучиш да земаш, земи некоја со HD влез затоа што апаратот ти подржува, но во секој случај ти е поефтино да си купиш веб камера.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Sony W125 ИМА HD интерфејс

"Sony Cyber-Shot W125 - High Definition and Detail
An HD Output on the CyberShot W125 lets you enjoy your memories in super-size on your BRAVIA TV or any HD Ready display. Connecting to any PhotoTV High Definition compatible television or display (via optional output adaptor cable) delivers even more incredible Full HD picture quality with extraordinary detail and realism."

Има и USB 2.0, стандардно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно