• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sony Vaio CR320E

  • Ја почнал/а темата
  • #1

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
Ме интересира мислењето на секој од вас. Незнам што да правам, дали да го менувам овој лаптоп или да го задржам. Ми треба лаптоп во главно за интернет (сурфање и торент), photoshop, visual studio...и слични програми, мноооогу гледање филмови и понекогаш и некоја игра (btw играм само авантури, кои не бараат многу јак компјутер). Овој лаптоп има Intel Core 2 Duo T7250 2GHz so 2 MB L2 cache, 2GB DDR2 667MHz(што планирам да го направам 4GB),250GB HDD и интегрирана Mobile Intel 965 Express Graphics Media Accelerator X3100 со 358MB shared memory. На изглед ми го прави ќефот, и до сега супер работи, доста е брз, само немам некои програми и игри да го пробам. Сакам мислење од вас. Фала
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
330
Па лаптопот е супер бе. Само што мислам дека не ти требаат 4 гигабајти рам туку ќе ти одговараат 3 гигабајти а би можел и да ставиш поголем хард диск ако лаптопот ти е за мултимедија, слики, филмови и музики и све то... Ама на играње игри батеријата брзо се троши, така да не ти препорачувам да играш многу време игри на лаптоп. Толку од мене.
Поздрав.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
имам надворешен hdd 250гб, не е проблем тоа, графичката мислам да не е проблем, процесорот е добар, рам не е проблем, ке сменам, само графичката, дали воопшто може дасе игра некоја игра со интегрираната графичка?? или нема проблем? само за тоа се мислам:ermm:
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
330
Може да се игра бре, само што нема да можеш да ги играш големите игри. Јас со таков лаптоп би играл Супер Марио, Кантер, Маме32, Тракманиа (но на послаби сетинзи за графиката) и други.. Порано имав многу игри пред да направам формат, навистина многу ама ми се делитнаа па не ми текнува што игри беа тоа. И мислам дека можеш и Дота да ја играш ама не сум сигурен. Инаку би ти препорачал да не играш многу заради тоа што ќе се греат графичката и процесорот, а со толкав хард диск можеш да го користиш лаптопот претежно за музика.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,818
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно