• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sony повлекува 100.000 лаптоп батерии

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Американската комисија за безбедност на потрошувачите, пред неколку дена објави дека производителите на компјутери повлекуваат 100.000 лаптоп батерии произведени од Sony, како резултат на 40 пријави за прекумерно загревање на истите. Sony исто така повлече од продажба скоро 10 милиони различни модели на батерии во 2006 и 2007.

Самоиницијативното повлекување од продажба се однесува на одредени Sony 2.15Ah Lithium-Ion ќелиски батерии произведени во Јапонија и продадени низ цел свет, кои се вградени во лаптопи произведени од Hewlett-Packard, Dell и Toshiba.

Повеќе за ова прочитајте тука:
http://it.com.mk/index.php/Vesti/Svet/Sony-povlekuva-100.000-laptop-baterii

:rolleyes:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
E pa sea toa e ... se pravat greski.
A jas licno ne koristam baterii ... si imam izmisleno ured za wireless transfer od bandera do laptop .... zatoa mnogu pati koga nema struja laptopot ne mi raboti.
Se razbira deka se salam.:LOL:
 

Supervisor

Intern
15 октомври 2008
82
19
Срамота за Сони. Сепак Сони е број еден корпорација за технологија и не смее да си дозволи другпат таков луксуз.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
40 пријави за прегревање и се повлекуваат 100 000. Да беше сони мак фирма, 40 000 да беа пријавени сеуште немаше 100 000 батерии да се повлечат :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,922
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно