1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Sony Play Station 3 Fat jail break со 2 PS3 контролери, 120GB SSD и 500GB екстерен диск

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 28 Март 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,259
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам комплетно исправен Jailbreak-уван Play Station 3 FAT со 2 контролери. Летото 2019 е исчистен од прашина комплетно и му е променета термалната пасата (со Arctic MX4), место хард-дискот од 40GB му е монтирано ново SSD Crucial 120GB(под гаранција до лето 2021) како главен диск за оперативен систем и додаден е екстерен хард диск 2.5" 500GB на 7200RPM. Доаѓа со инсталирани еден куп игри (практично се што е интересно).

  20200328_152034.jpg

  Цена, фиксна: 9000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 28 Март 2020
  На Luxell, GGTT1, Ace Lud и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,259
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Слични теми
 1. username
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  7,403
 2. mariomako
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  898
 3. MacedonianBoy123
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,385
 4. Dinamit
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  590
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...