• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sony Mylo 2

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Иако првиот Sony Mylo не се прослави баш најдобро, од Sony велат дека со овој понов модел се надминати слабостите на претходниот. Намената на Sony Mylo 2 е пред се комуникација и мобилна забава.
Sony Mylo 2 има:
* 800 x 480 3.5-inch (resistive) touchscreen display!
* 1GB internal storage, mini-USB
* 1.3 megapixel camera, 802.11b/g, colored info-LEDs
* WMA / PlaysForSure DRM, MP3, AAC, ATRAC, and MPEG-4 codec support
* Flash Lite 3 (capable of playing back YouTube videos, for example)
* Netfront-based browser, AIM / Gtalk / Yahoo IM support
* Skype support, podcast and RSS aggregator (!), and an expandable widget panel with access to Google, YouTube, Facebook and other web 2.0 sites
* Attachable face plates ($20) and cradle ($30) options
* Free Wayport WiFi access at your local participating McDonald's until December 31, 2010
* 5.1 x 2.5 x 0.8-inch footprint
Дисплејот е еден од најдобрите спореден со дисплеите на останатите џебни PCa моментално. Sony Mylo 2 се приклучува како USB меморија (Flash drive) на вашето ПС. Има 1GB интерна меморија која може да се прошири со картичка од 4 или 8 GB.
Цената на Mylo 2 изнесува 299.99 долари.
Повеќе за Sony Mylo 2 на: engadget.com, intomobile.com, telefoni.com.mk
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Мислам дека вреди да се истестира едно вакво ! Ми се допаѓа .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,068
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно