• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Sony / Murata US18650VTC5 2600mAh - 30A

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nikola_bb

Gaining Experience
14 август 2009
332
86
Имам 5 комада од батериите наведени во насловот значи Sony VTC5 2600mAh со discharge од 30А. Ги нарачав за да ги променам во едена батериска бормашина ама во меѓувреме се зезна и она и ми останаа. Значи батериите се ганц нови, јас ги платив посоленко(околу 8е комад плус транспорт) ама тоа е што е. По која цена би можеле да отидат на наш пазар? Ако не ми одговара цената ќе ги задржам за некој друг проект.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,600
11,933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Од 6 до 8 евра, во зависност од истрошеноста (се трошат и со циклуси полнење/празнење и со стоење).

Најниска цена е ова (но плус транспорт, кој не постои до кај нас), највисока е ова кај нас достапна веднаш (јас и многу други што купуваме од тука имаме картичка за 10% попуст, па секогаш ја гледам пониската цена). Значи, не може да биде повеќе од 10 евра затоа што секој би ја купил од продавница.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

nikola_bb

Gaining Experience
14 август 2009
332
86
Земени се пред 3 недели не се истрошени односно одстоени испразнети, знам бидејќи ги допунив кога стигнаа :). Значи некои 500 денари би била реална цена?
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,600
11,933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Па бидејќи ретко од каде стигаат до кај нас, може, но зависи дали некој ќе биде подготвен да ги купи.

Едит: И за подолготрајно чување, не си требал да ги допунуваш, таман си се на 3,6 волти, но нема гајле за 3 недели. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,627
Мислења
821,973
Членови
28,272
Најнов член
coolshoeshine
На врв Дно