1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Sony MH1C слушалки: Студиски звук за буџет цена

Дискусија во форумот 'Слушалки, звучници и аудио продукти' започната од Андреј, 3 ноември 2019.

 1. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Intern

  63
  34
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Кој опции се добри тука? Или да не го користам џабе пошто вика не е поддржан драјверот
  Screenshot_2020-02-12-19-00-06.jpeg Screenshot_2020-02-12-19-00-01.jpeg Screenshot_2020-02-12-18-59-55.jpeg Screenshot_2020-02-12-18-59-52.jpeg Screenshot_2020-02-12-18-59-42.jpeg
   
 2. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  832
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  Мислам дека со Magisk нема да имаш проблем. Јас имам и нема проблем.
   
 3. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  748
  685
  31 Мај 2011
  unsupported ти вади бидејќи не ти е инсталиран ко што треба, abnormal ти вели на status, можно е да е инсталиран но некој друг еквилајзер од телефонот да зима приоритет, ако ти е упалено нешто во soundalive(гледам по иконата за батеријата самсунг дека имаш), пробај disableни го soundalive првин. Мада ова глеам дека ти е постар андроид, soundalive со Clarity пресетот(у advanced се наоѓа) е многу добар smiley face curve EQ, и перфектно звучи и на најтивко и на најгласно.
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  839
  329
  28 oктомври 2007
  Ако сакаш да извадиш максимум од бубиците ќе ги приклучиш на статичен компјутер или лаптоп,ќе инсталираш Equilizer Apo работи на ист принцип како и Teac плеерот и ќе ги пуштиш на online тон генератор од почеток кај што почнуваат ниските фреквенции па со кај што ќе слушнеш и кај што ќе осетиш скокови и падови на фреквенциите таму ќе спушташ или зголемуваш.Откако ќе добиеш финален графикон на програмот истите корекции ќе ги пресликаш кај Teac плеерот и ќе добиеш мониторски звук на бубиците.
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  832
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  Driver-от не е инсталиран како што треба, ако имаш други апликации за еквалајзер или други ефекти, disable, а можи да треба и да се избришат. Јас имав проблем со AudioFX што иди заедно со LineageOS, па го избришав.
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  839
  329
  28 oктомври 2007
  Ова е графиконот за KZ ED1 или 2 сеедно и се најевтиниот модел:
   

  Прикачени датотеки:

 7. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  339
  451
  3 Јануари 2019
  Машко
  Дали може да ја линкнеш темата или постот. Сакам да прочитам повеќе за Teac и како функционира на андроид. Thanks! :)
   
 8. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Intern

  63
  34
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Да ништо ќе видам после сега најдов дека не е само клик инсталл и готово треба и нешто друго тамо.. soundalive+ i tube amp си беа исклучени
  Плус андроид 5.1 ми е, а најновата верзија од апликацијава им бара 6.0 затоа постара симнав ама ќе видам

  Фала на сите за помошта
   
 9. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  839
  329
  28 oктомври 2007
 10. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  339
  451
  3 Јануари 2019
  Машко
  Супер, но не е доволно објаснето постапоно како да се користи. Тоа е исто како да отворам тема на кајгана, како некој да менува гуми за кола, а само да им дадам линк до вулканизер, не? Искрено, кога се отвараат такви теми тие треба да бидат корисни и за да можат сите да ги разберат.

  Инаку да, користам PEACE APO и знам како функционира. Но во твојот пост не објаснуваш најбитниот момент.

  1) Што всушност е PEACE и на кој начин функционира.
  2) Каде корисниците да најдат presets за своите слушалки.
  3) Како да се импортнат тие пресети.

  А и всушност јас те праваш за Teac, а ти ми даде линк од темата за Peace. :D
   
  Последна промена: 12 Февруари 2020
 11. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  748
  685
  31 Мај 2011
  има и за 5.1 него ти зборам 5.1/6.0 имаат најдобриот soundalive со убави toggles за звук ко clarity/bass/3d итн од кои реално само clarity ќе го користиш, скриен ти е негде во soundalive сетинзите гарант, чим отидеш на Band EQто во soundalive треба да ти бидат овие toggles под бандовите, чим стиснеш clarity више ќе звучи подобро, ја дури viper не преферирам бидејќи не е еднаков EQто на секој volume step, можеби бидејќи не знам, ама ова soundalive работи перфектно на било кој степ.
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  839
  329
  28 oктомври 2007
  На ист принцип функционира Teac плеерот.Ставаш точки по твој избор во зависност од тоа каде треба да направиш корекции.Погоре пуштив фотографија од мојот телефон како изгледа едно подесување за одреден тип на бубици.
   
 13. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  339
  451
  3 Јануари 2019
  Машко
  Да, ама пак не го одговори прашањето. На форумот не сите знаат како да го користат, викаш дека си пишувал повеќе, но не е доволно објасенето.

  Ми се допаѓаат бубициве. Долго време го немам слушнато тој термин за слушалки хаха.
  12.png
   
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...