• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sony Ericsson - XPERIA X1

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Иако Mobile World Congress штотуку почна, нема многу новитети вредни за внимание. Производителите покажаа модели што воглавно се веќе прикажани ... со исклучок на новиот Sony Ericsson - XPERIA X1

Телефонот е изработен од сјаен алуминиум, со touch screen екран од 3 инчи и резолуција од 800x480 пиксели.На лизгање е на располагање и комплетна QWERTY тастатура, а за оперативен систем е одбран веќе проверениот Windows Mobile. Навигацијата е едноставна преку touch screen екранот, и преку џоистикот со кој се навигира во 4 правци.

Од бежичните конекции на располагање се GPRS/EDGE и Wi-Fi.

Меѓу останатите вредни опции се камерата од 3,2мп, ФМ радио, Bluetooth и GPS навигација. И покрај димензиите 110 x 53 x 16.7, овој телефон се покажа згоден за ракување.

За беспрекорна работа на целиот систем, задолжен ќе биде солидниот 520-MHz ARM11 процесор.Извор:Најди Време
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,579
Мислења
846,892
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно