• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sony DVD-RW AW-G170A не чита DVD цедиња

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Пробав да го флешувам, му ставив најнов firmware - 1.73 и пак истото. Некој друг да имал ваков проблем и го оправил, или до ласерот е?
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
И јас го имам сеуште истиот проблем со истиот режач и имам отоврено ваква тема и нема спас, на почетокот мислев дека е до чистење зедов cd за чистење не сака да го стартува и е ме посоветуваа да си земам нов, па така ти го пренесувам советот:).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно