• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Sony DualShock 4 V2

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,659
2,889
Се продава контролерот од насловот, црна боја.

Функционална состојба 10/10, козметичка 9/10 поради гребнатинките кои се гледаат на втората слика. Го користев со aftermarket тригери и thumbsticks и го изгребав кога ги враќав оригиналните.

Контролерот е користен минимално, ни 50тина часа нема, се гледа по состојбата која е иста како од продавница да сте го зеле. Го продавам за да сменам на Xbox контролер.

Ако добро памтам го купив околу 3,900 денари, сега се по 3,700. Јас го продавам за 2500 денари, што мислам дека е фер цена со оглед на состојбата, ама correct me if I'm wrong. Гаранција нема, кога го купив беше некои 30 дена или така нешто, истечена е.

Напомена: Контролерот ми е во Скопје, јас месецов се движам Охрид-Скопје почесто, па можам да ви го донесам негде. Карго би избегнал бидејќи немам кутија и не сакам да се оштети во транспорт.20210513_144313.jpg

20210513_144322.jpg
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
611
632
Скопје
Напомени дека е Playstation 4 контролер. Прво си помислив за Playstation 2 дека е. :D:geek:
Исто така може да се користи на PC и е одличен.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,659
2,889
Напомени дека е Playstation 4 контролер. Прво си помислив за Playstation 2 дека е. :D:geek:
Исто така може да се користи на PC и е одличен.

Изумив да додадам 4ка после името :( Фала ти. Иначе да, на PC и го користев, супер работа врши.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,659
2,889
Бидејќи на Reklama5 ги гледам по 2,400 денари (иако во somewhat полоша состојба од мојов), нова цена за контролерот: 2,000 денари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно