Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Sony Bravia KD55XF8096

Статус
Затворена за нови мислења.

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
390
282
Скопје
www.pzuortomedika.com.mk
Ficho додаде нов оглас:

Sony Bravia KD55XF8096 - Проценка

Прво проценка па ќе оди на продажба горенаведениот телевизор. Нема физички оштетувања, нема мртви пиксели. Го имам оригиналниот негов сталак иако беше монтиран на ѕид. Немам кутија. Се користеше во непушачка просторија. Се продава заради земен нов телевизор. Слики немам, кој би бил сериозно заинтересиран, би дошол да го упалиме и да го види. Прво проценка, потоа ќе оди на продажба. Фала ви однапред.

Видете го целиот оглас...
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.058
1.343
Според мене тоа проценки би требало скроз да се укине, нема никаква поента, ако некој пише ниска цена, зашто ниска, ако пише висока, пак расправија не вредело.

Ваљда знаеш ако продаваш нешто колку го цениш или колку вреди.
 

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
278
279
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON X5660@4GHz Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
Има една добра стара... Ако сакате да продадете, ќе се откажете...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.123
Мислења
975.104
Членови
35.432
Најнов член
Luka Milevski
На врв Дно