• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Sony A6300 комплет за проценка

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hpetrovski

Gaining Experience
22 октомври 2018
98
249
Скопје
instagram.com
Здраво, размислувам да го продавам комплетот што го имам за а6300, со цел да се префрлам на фул фрејм пошо испадна многу појќе да сликам него да снимам. Се' во комплетот освен УВ филтерот е во оцлична состојба.
ace (1 of 1).jpg
1. Sony A6300 (14,5k откинувања)
2. Sigma 30mm f1.4 DC DN
3. Minolta MC ROKKOR-PF 50mm f1.7
4. Minolta MD 75-200mm f4.5
5. Kenko TELEPLUS MC7 X2 телеконвертер
6. Fotga MD-NEX адаптер за минолтите
7. Hoya 55mm UV филтер
8. Fotga 52mm Variable ND филтер
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,710
Мислења
830,993
Членови
28,700
Најнов член
Ahil123
На врв Дно