• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Songbird 1.0 RC1

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ajkula

Intern
22 септември 2008
81
7
Излезен е Мозилиниот Songbird 1.0 Release Candidate 1. Player-от веќе е познат и под името iTunes Killer. Денеска го разгледав програмот и од некои страни сум презадоволен а од некои сум пак пренезадоволен.

Ке почнам веднаш со лошите страни. „Голтa“ ресурси! а и не е многу стабилен. Сепак стабилноста е малку подобрена во однос на верзијата 0.7 ама уште знае да јави crash report.

Добри страни се многу добри plug-in-и, што е и вообичаено за сите Мозилини продукти. Директно е поврзан со youtube, SkreemR, last.FM...

Songbird RC1 можете да го download-ирате од официјалната страна getsongbird.com или еве линк до RC1: http://wiki.songbirdnest.com/Developer/Articles/Builds/Nightly_Builds

O.S: Linux, Windows, Mac

Songbird promises to be the Firefox of media players.

—Aaron Boodman, Greasemonkey
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,614
Мислења
821,746
Членови
28,266
Најнов член
Bojan Sardjovski
На врв Дно