• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Солидна замена за Amarok

  • Ја почнал/а темата
  • #1

WhiteDeath

Intern
2 јуни 2008
117
1
Проблемот е следен откако го апдејтирав Кубунтуто на 10,04 верзија Amarok почна да заебава и да паѓа после неколку одсвирени песни. Пробав да ја ставам постарата верзија на Amarok 1,4 но некако не ми успеа па сеа барам некоја солидна замена за Amarok.

Некој предлог?
 

JNenad

Intern
20 декември 2007
38
1
Проблемот е следен откако го апдејтирав Кубунтуто на 10,04 верзија Amarok почна да заебава и да паѓа после неколку одсвирени песни. Пробав да ја ставам постарата верзија на Amarok 1,4 но некако не ми успеа па сеа барам некоја солидна замена за Amarok.

Некој предлог?
Пробај да го реинсталираш Amarok-от
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,530
932
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
kubuntu генерално не е баш добра KDE дистрибуција - некако basterdized е

од друга страна не знам што да ти препорачам.

ArchLinux е добар ама е малце поинволвиран за одржување :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,448
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно