• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Solaris 10 free DVD-a

  • Ја почнал/а темата S
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
mene mi stignaa tri dvd, ama ke gi probam na laptop ili na nekoj postar pc pa ke pisam so kako
 
D

DimitarMK

Гостин
i mene mi stignaa 3: 1 DVD SPARC®, 2 DVD x64/x86,i 3 Developer Tools.
 
13 ноември 2007
24
0
Овај линков не рабори појче а?

Мислам оти нема да ми треба, ама дали во help фајло има нешто поопширно напишано за MULTITHREADED PROCESS MODEL?
Или литература да има за тоа некој?

Фала, Мицио
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
@Миџата™
Temava e otvorena na 07-04-07, pa neznam dali ushte voopshto posti taa ponuda, t.e dali ushte ja izdrzhuvaat stranata.
 
13 ноември 2007
24
0
Ту! А пред да постирам, си реков чеки да видам кога е отворена, и погоди шо?
Заборајв.
Нема везе, ама па не ми требаат CDата, туку литература дали има.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
864,034
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно