• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Соларен полнач за мобилен телефон

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Се она што мислете дека е невозможно да се направи во областа на технологијата можете да го најдете во Јапонија.Тие повторно изненадуваат. Јапонската фирма
Strap-Ya создаде многу практичен додаток за мобилен телефон. Тие создадоа мала соларна ќелија што е доволно моќна да создаде доволно енергија за да ја наполните батеријата на вашиот мобилен телефон. Размерите на овој уред се толку мали што можете да си го носите како приврзок на вашиот мобилен телефон. А ако си помисливте дека нема да ви врши работа кога ќе нема сонце или пак за време на ноќта, јапонците се помислиле и на тоа. Овој прекрасен додаток оди во пакет со АС адаптер ( полнач) со кој можете соларниот додаток да си го наполните дома и да го користите како резервна батерија. Практично зар не. За жал соларниот полнач е достапен само за јапонскиот пазар и најверојатно уште многу години ќе биде само сон за нас.извор:MakPCWorld
 

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
bolje e motorolata nego privezokot potesko ke se puni privezokot deka ke treba celo vreme na sonce a motorolava skoro celo vreme ke bide na sonce deka ke ja vadis da slusas pesni, gledas sliki ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,214
Мислења
858,236
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно