• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Соиграчи за Овервач?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
217
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Ај кој е добар и страствен играч на Овервач да ми прати барање за пријателство.
Не можам да го пројдам Uprising(Торбјорн, Рајнхарт, Мерси и Трејсер) на тешко.

vladDTerran#2604
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
217
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Ти пратив покана, па ајт, со среќа ако играме заедно.

Никако да ми се погоди добар тим. Стално некои почетници се бутаат. После глеаш се исклучиле...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
217
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Мене ми е страв од Империјалистичкиот Капитализам :rolleyes::p ветувам ќе јадам хамбургери од Седмица и ќе пијам Кока Кола :rolleyes:

Колку тешка донација сакате за прием?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,574
Мислења
820,966
Членови
28,238
Најнов член
$КИКО$
На врв Дно