• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Software за вадење на audio file-от од video-file

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
Значи вака, потребен ми е некој поедноставен софтвер за вадење на звукот од видео file-от (например, го имам спотот на песната, и сакам од спотот да го извадам само звукот и да си го конвертирам понатаму во mp3 file). Имате ли нешто да ми препорачате?
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Сега пробував, неможе на пример од AVI да направи MP3.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
339
Знам, дека имаше една таква програма во еден број на ентер, мислам беше број 18. Прелистај низ тие цедиња ќе го најдеш тоа програмот, навистина е корисен.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Site ovie skapi sranja se gluposti zivi........

Очигледно не си го користел Video Converter Premier штом така викаш.
Тоа е супер програмче, кое конвертира со еден клик - едноставно, брзо, само што во овој случај нема да му заврши работа.

@maximilian, програмчето од trakilaki, ќе ти заврши работа според она што го читнав на страницата.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Жити се?
Жш не ми требал друг програм до сега освен овој, и секогаш работел супер. А за тоа дека е скап....:tainstven:

Ne znam na tebe ama mene mi trebal posto imam poistanceni kriteriumi i baranja(sum go koristel toj i ne bese mnogu dobar zatoa go zameniv). A ti sekako go kupi.... taka:)

Очигледно не си го користел Video Converter Premier штом така викаш.
Тоа е супер програмче, кое конвертира со еден клик - едноставно, брзо, само што во овој случај нема да му заврши работа.

Ne treba da bide so eden klik treba da imas moznost se do detalj da si podesis kako sto sakas i kako sto ti treba vo daden moment. Probaj go toj stogo kazav besplatniot pa ke vidis za sto ti zboram. Na site drugi konvertori ima SEMA po koja ke ti naprai on samiot. E pa takvo nesto ne mi treba .
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
За тоа да, ако сакаш детално подесување, овој го нема тоа. Има само избор на веќе дефинирани, ама според мене доволно за моите потреби.
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Абе симни си full верзија на Total Video Converter и си немаш гајле. Се ќе си конвертира. Еве јас го користам и навистина сум задоволен:D:D
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
Фала многу за советите, јас овие денови ќе пробам некоја од овие програми кои ми ги наведовте, па ќе видиме која ќе тепа на тендерот :D
 

ivotopansko

Intern
14 јануари 2008
36
0
пример симнувам клип од јутуб.конвертирам со соодветно програмче и квалитетот на мп3 фајлот е катастрофа..има ли нешто што може да го подобри квалитетот?
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
пример симнувам клип од јутуб.конвертирам со соодветно програмче и квалитетот на мп3 фајлот е катастрофа..има ли нешто што може да го подобри квалитетот?

За жал не ! Но можеш барем малку да исчистиш од шум со некое програмче за Sound Editing, сепак попаметно е да си бараш оригинален аудио запис .
 

ivotopansko

Intern
14 јануари 2008
36
0
ок се извинувам мислев дека ќе биде во контекст со темата но ок.се извинувам уште еднаш.се надевам нема да направам проблеми со мојот пост.поздрав
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
92
Приметуем дека никој не користи онлајн сервиси за конвертирање... Ја со такви си вадам и клипови од utube и си ги стаам у МП3 или у АВИ или у шо сакам одма. А и си имаш сетирања за квалитет на звук видео кој видео кодек и аудио кодек ке користи и тако даље..... Не знам дали ке смеам да постирам линк така да ако може ке го лупосам попосле
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Не се секогаш практични on-line сервисите кога треба да правиш upload на поголем фајл. А и зошто да си играш upload/download кога можиш тоа да го правиш со свој програм.
On-line сервисите се наоѓаат понекогаш, за луѓе кои ретко имаат потреба од таков софтвер и се мали фајловите.
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
92
Не се секогаш практични on-line сервисите кога треба да правиш upload на поголем фајл. А и зошто да си играш upload/download кога можиш тоа да го правиш со свој програм.
On-line сервисите се наоѓаат понекогаш, за луѓе кои ретко имаат потреба од таков софтвер и се мали фајловите.

Е тука си потполно во право... Поштуем... Али ипак завршует и они работа... А иначе шо знам Xilisoft пакетчињата не се лоши.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
Јас го решив проблемот, ја користам SUPER од erightsoft, многу е супер програмчево, а и е бесплатно. Темава може да се затвори.

trakilaki, фала за линкот, програмчето е супер :bravo::bravo::bravo:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Јас го решив проблемот, ја користам SUPER од erightsoft, многу е супер програмчево, а и е бесплатно. Темава може да се затвори.

trakilaki, фала за линкот, програмчето е супер :bravo::bravo::bravo:

Vi kazav be lugje deka ne e najdobro sekogas, toa sto e najskapo:D :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.574
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно