1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

software za sony tv

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од bozidar, 20 Февруари 2015.

 1. bozidar

  bozidar
  Intern

  75
  7
  26 Март 2009
  Машко
  moze li da se instalira nov software na lcd tv sony kdl 32 w serija i ako ima kako da se instalira. mi fali mpeg4 da instaliram??
  pozz
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,384
  12,508
  2 Август 2012
  Машко
  На страната од производителот ако има, може. Обично се става на USB стик и понатаму треба да се раковидиш по упатствата од производителот. Ако е врзан на интернет сам ќе се надогради.
  А што е она „ми фали mp4“? Не се репродуцира или само некои mp4 ти ги пушта?
   
 3. bozidar

  bozidar
  Intern

  75
  7
  26 Март 2009
  Машко
  ima digitalen tjuner ama so mpeg2 dekodiranje na signal a teresterijalniot signal e so mpeg4 dekodiranje i zatoa imam kocenje na slikata.
   

Сподели

Вчитување...