Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Software za pravenje flash

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
ima poveke programi sto mozat da ti predlozat ama najdobro ti e macromedia flash. ja imase vo enter eden broj MX 2004 sose tutorijali koi na mene mi pomognaa mnogu da ja naucam.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.536
1.407
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Daj kazete mi dali ima nekoj dobar lesen software za pravenje na flash
Fala.

Како е. Почна некој софтвер да учиш.
Јас кога почнав да го учам Macromedia Flash, ми покажаа кои се некои од можностите и почнав да учам од готови анимации, ги гледав како се правени, чекорите и беше многу лесно за учење. Според мене многу добар програм, а сега како комплет од Adobe (Flash, Macromedia и Dreamweaver) планирам да ги почнам и верувам дека се многу добар пакет.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1.295
48
Се согласувам со Taurus, што и да користиш, најмногу ќе ти помогнат готови анимации (веб страни или што и да е), од колку самиот софтвер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.110
Мислења
974.647
Членови
35.409
Најнов член
sendrit
На врв Дно