• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Software за мерење на интернет download

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
Ми треба некое програмче кое ке ми мери само симнато и качено , а не локална мрежа и такви ствари , стриктно само за download i upload. фала
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
BWMeter е добар ми вржи работа, мери интернет и локален сообраќај
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,526
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно